Ηττήθηκε από την Α.Ε.Κ. ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Παρότι πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Α.Ε.Κ. στην Αθήνα.

Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με σκορ 34-26 από τον «δικέφαλο», προβάλλοντας αρκετά μεγάλη αντίσταση μέχρι και το 50ό λεπτό της αναμέτρησης.

Στο τελευταίο 10λεπτο όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και εκμεταλλευόμενοι την εμπειρία τους, έφτασαν στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 4-2, 9-7, 16-12 (ημ.), 21-18, 28-24, 34-26

Α.Ε.Κ. (Αρβανίτης): Μπακαούκας 5, Γεωργιάδης, Γιαννόπουλος, Μπαλωμένος 4, Τσακνής, Συγγάρης, Οικονόμου 2, Αλβανός 7, Ναουμίδης 2, Τσαούσης 4, Παπαδιονυσίου 8, Κουρέτα, Κότσιρας, Παπαδόπουλος 1, Χερουβείμ 1.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Σαράφης): Κωστακίδης Π. 3, Τσιρογιάννης 1, Αρβανιτίδης 1, Μιχαηλίδης 1, Δομπρής 6, Παντελίδης, Μάντζος 1, Ζευγαρόπουλος 1, Κωστακίδης Α. 4, Δάσκαλος 2, Ντόβας, Δινάλης, Παπαδόπουλος 6, Δέλιος, Κορωνάς.

Διαιτητές: Καραπάνος- Χρόνης Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι: 3/4-2/2

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS