Ήττα 26-25 του ΦΙΛΙΠΠΟΥ από τον Φοίβο

Μία ακόμη ήττα γνώρισε η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, η οποία στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών έχασε με σκορ 26-25 στις Συκιές Θεσσαλονίκης από τον τοπικό Φοίβο.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι κύλησε γκολ - γκολ (8-8 στο 22') αλλά στα τελευταία λεπτά οι Θεσσαλονικείς πήραν το πάνω χέρι και προηγήθηκαν με 13-10.

Στο δεύτερο μέρος το ματς έγινε ξανά ντέρμπι με τον Φοίβο ωστόσο να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα 2-3 γκολ. Στο κρίσιμο τελευταίο λεπτό ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ μείωσε σε 25-24 αλλά οι γηπεδούχοι ήταν ψύχραιμοι και διατήρησαν το προβάδισμά τους έως το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 5-3, 8-6, 13-14 (ημχ.), 19-14, 21-19, 26-25

ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Μασλαρινός): Λαγούδης, Σαουλίδης 3, Λειβαδόπουλος 1, Μέτσης 7, Παρπούλας 2, Μποσνακίδης 1, Βότσης 6, Χατζηλάκος, Χατζηαγαπίου, Λιόλιος, Σταματιάδης 1, Νικολαϊδης Ν. 3, Παπαγεωργίου, Ανδρεαδάκης, Χατζηβακαλέλης 2, Νικολαϊδης Χ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Κύρος Σαράφης): Κωστακίδης Π. 2, Τσιρογιάννης, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής 2, Ντόβας, Μπαντής 11, Δέλιος, Μάντζος, Ζλατάνος, Ρεμπελάκος 3, Κωστακίδης Θ., Παντελίδης, Δάσκαλος 2, Δραγκόλας 3, Δινάλης 2.

Διαιτητές: Νάσκος- Δεληγιαννίδης, δίλεπτα: 8-4, πέναλτι: 3/3-3/4

Σαράφης: «Κρίθηκε στις λεπτομέρειες»

Ο προπονητής του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Κύρος Σαράφης δήλωσε μετά το τέλος του παιχνιδιού: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για το ματς. Προσπαθήσαμε πολύ, γυρίσαμε το ματς από τα 7 γκολ, αλλά δεν αποφύγαμε τα λάθη. Δυστυχώς χάσαμε ένα ακόμα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες».