Νίκησε τον ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος χάντμπολ εφήβων 2012-2013, ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ αντιμετώπισε στη Νάουσα την Κυριακή το απόγευμα 11-11-2012, τον τοπικό ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ.

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που το παρακολούθησαν από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, οι Βεροιώτες πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, αφού επικράτησαν των Ναουσαίων με δύο γκολ διαφορά (27-25).

Να σημειωθεί ότι στο 15.08΄ του δευτέρου ημιχρόνου, σε σύγκρουση δύο παικτών, αποχώρησε τραυματισμένος ο Ντόβας του ΦΙΛΙΠΠΟΥ με αφόρητους πόνους στο δεξί γόνατο.

Το διαιτητικό δίδυμο Μπουγιάκα - Χατζηπαναγιωτίδη, δεν απέφυγε τα λάθη και για τις δύο ομάδες.