Έχασε από τον Π.Α.Ο.Κ. ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Την ήττα με σκορ 34-22 γνώρισε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ στη Θεσσαλονίκη από τον Π.Α.Ο.Κ., στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Α1 χάντμπολ ανδρών.

Οι Βεροιώτες ξεκίνησαν πολύ άσχημα το παιχνίδι και από νωρίς έχασαν την επαφή με το σκορ. Μάλιστα στο 16’ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 12-2, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 14-6 υπέρ του «δικεφάλου»!

Στην επανάληψη η ομάδα του Κύρου Σαράφη προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς και μείωσε σε 19-12, όμως η ανωτερότητα του Π.Α.Ο.Κ. ήταν εμφανής και δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στο τελικό 34-22.

Στο 44΄ αποβλήθηκε ο Δημήτρης Τσακίρης με κόκκινη κάρτα.

Διαιτητές: Τσιάνας, Πατιός.

Δεκάλεπτα: 7-1, 12-4, 14-6 (ημ.), 19-12, 25-18, 34-22

Π.Α.Ο.Κ. (Υετίων): Γουργούμης, Ορφανουδάκης, Ζάγκας, Πετρίδης, Αποστολίδης Π, Κόστιτς, Παλάσκας, Σεβαστίδης, Τσάτσος, Ιωαννίδης, Πίτσιος, Καράγγελος, Τσακίρης, Κοκκώνης, Αποστολίδης Β.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Σαράφης): Κωστακίδης, Τσιρογιάννης, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής, Παντελίδης, Μπαντής, Δέλλιος, Μάντζος, Ζλατάνος, Ρεμπελάκος, Δραγκόλας, Δάσκαλος, Ντόβας, Δινάλης.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS