Μεγάλη νίκη του Φέρωνα Βέροιας - "Έσπασε" την έδρα του Φοίβου Συκεών!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Φέρωνας Βέροιας στην Θεσσαλονίκη επί του Φοίβου Συκεών, για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ της Α2 Ανδρών.

Η Βεροιώτικη ομάδα, έπειτα από ένα δραματικό παιχνίδι, επικράτησε στα πέναλτι με σκορ 27-26 των γηπεδούχων και "έσπασε" την έδρα! Σε περίπτωση που κερδίσει το ερχόμενο Σάββατο (5μμ) στο "Φιλίππειο", ο Φέρωνας θα προκριθεί στην επόμενη φάση, όπου θα κυνηγήσει την άνοδό του στην μεγάλη κατηγορία!

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-5, 4-5, 7-6, 9-7, 10-8 (ημίχρονο), 12-12, 15-13, 16-15, 16-16, 18-17, 19-19 (κανονικός αγώνας), 21-20, 23-23 (παράταση), 26-27 (πέναλτι).

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: Στανκίδης, Κοπαϊδης 1, Θαναηλάκης, Αλατσατιανός, Κουβάκης 4, Σιούλης 3, Φώτογλου 1, Παντικίδης 2, Μαντάς 2, Πατσιάς 1, Μαρκατάτος 1, Βραχιολίδης 2, Λυκοστράτης, Δέλιας, Δεληζάνος 9, Γκάρας.

ΦΕΡΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Γκανέτσιος, Ταπάντζης Χρ. 2, Μαυρίδης 3, Ταπάντζης Αλ., Αγερίδης, Στεφανόπουλος, Αλεξίου 7, Κερλίδης 2, Μπαλτζής 5, Καραγεωργίου 1, Χατζηπαναγιωτίδης 3, Φιλιππίδης 4, Τζωρτζίνης, Σιουκιούρογλου, Βασιλειάδης, Καμίτας.