Καλό θέαμα αλλά ήττα στον τελικό για την Σοφία και την Παναγιώτα

Στον τελικό, που ήταν ένας αγώνας πραγματική διαφήμιση του αθλήματος, οι Αλεξανδρινές Δαμιανίδου-Καραγκιοζοπούλου έχασαν  στην κατηγορία νεανίδων Κ19 με σκορ 1-2 από τις Καστοριανές Τζήλλα-Μίχου.

Οι αθλήτριες της Αλεξάνδρειας προηγήθηκαν  σχετικά εύκολα στο πρώτο σετ με 21-14, στο δεύτερο σετ ενώ έχαναν με 7-14 έκαναν την ανατροπή και ισοφάρισαν το παιχνίδι στο 19-19. Έπειτα το σετ τελείωσε με σκορ 25-27.

Στο τρίτο σετ έγινε εξίσου ένα φανταστικό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στην λεπτομέρεια και έληξε με σκορ 12-15 υπέρ των κοριτσιών από την Καστοριά.

Πραγματικά συγχαρητήρια στα κορίτσια για αυτό το υπέροχο παιχνίδι που χάρισαν στον κόσμο που παραβρέθηκε στο χώρο του Αμφιθεάτρου.

ΠΗΓΗ: alexandreia-gidas.gr