Μεγάλη νίκη του ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ επί του ΑΟ Ιωαννίνων

Μεγάλη νίκη σημείωσε η ομάδα χάντμπολ του ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ επί του Αθλητικού Ομίλου Ιωαννίνων, το Σάββατο (21/4/12), στο Δ.Α.Κ. Νάουσας με σκορ 41-33. Οι Ναουσαίοι ήταν καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ, ενώ αγωνίστηκαν εξαιρετικά μη παρουσιάζοντας ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα. Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε 19-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν εξίσου καλά και δεν άφησαν στους παίκτες των Ιωαννίνων περιθώρια αντίδρασης. Κάπως έτσι το παιχνίδι έφτασε στο τέλος του με νικήτρια την ομάδα του ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ και τελικό σκορ 41-33.

Δεκάλεπτα: 7-5, 12-8, 19-14 (ημίχρ.), 26-19, 32-26, 41-33

Ο Τ. Παυλίδης χρησιμοποίησε τους εξής: Καζίλης, Μπουμπουλέντρας, Λιούμης, Πετρίδης 6, Τσαλιγόπουλος 6, Βλάχος 8, Χατζηγεωργίου 9, Ροδοβίτης 1, Καραγεωργίου 4, Κουτσουφλιάνος 1, Θεοδωρόπουλος 4, Τσάτσας 2, Ρότζιος