• Διαβάστηκε 963 φορές

Νίκη για την Κ20,συντριβή για Κ17-Κ15

Με ένα γκολ του Μαυριά με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 66', η Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ πέτυχε μεγάλη νίκη επι του Πανιωνίου, ο οποίος κατέχει την 4η θέση στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο Γιάννης Καψαλιάρης που κοουτσάρισε την ομάδα, χρησιμοποίησε τους: Σαφαρίκα, Πατσιαβούρα, Τσιότρα, Τσιούχα, Ράδη, Δόρη, Νύχταρη (60' Ιακωβίδη), Στυλίδη (73' Πέλκα), Μαυριά, Ζυγγιρίδη (67' Βασάρα), Καραγιάννη.

* Την συντριβή γνώρισαν τόσο η Κ17, όσο και η Κ15, οι οποίες έπαιξαν με τις αντίστοιχες του ΠΑΟΚ στη Θεσ/νίκη.

Η Κ17 μέχρι και το τελευταίο 20λεπτο του αγώνα πάλεψε το παιχνίδι, αφού το σκορ μέχρι το 68' ήταν 2-1 (είχε μειώσει ο Κυζιρίδης στο 60'), όμως στη συνέχεια "πλήρωσε" τα λάθη και τις αδράνειες της άμυνας, χάνοντας με το εκοφαντικό 7-1.

Ο Δημήτρης Χριστοφορίδης χρησιμοποίησε τους: Βενετικίδη, Στογιαννίδη (78' Μπράτζια), Ιτσκάρα (72' Λουκίδη), Παλάνη, Αγγελίδη, Ταλαίπωρο, Φωτόπουλο (78' Κουμουλάκο), Κουτσούκη (75' Τζάνι), Περπερίδη, Κυζιρίδη (82' Χατζηγεωργίου), Σοφιανίδη.

* Με 6-1 έχασε η Κ15 και αυτή απο τον ΠΑΟΚ, αν και ισοφάρισε στο 15' με γκολ του Βασίλτση (το ημίχρονο έληξε 4-1 υπερ του ΠΑΟΚ).

Ο Γιάννης Καψαλιάρης χρησιμοποίησε τους: Χατζηαπαναγιωτίδη (40' Διούδη), Πελτέκη (20' λ.τρ. Κατσκαβέλη), Τσουλχάι Ντ. (60' Μουστάκα), Νέστορα, Τσουλχαϊ Αρ. (40' Κουτσιμπασόπουλο), Ηλία, Βασίλτση, Γατουρτζίδη, Ηλιόπουλο, Λούτση, Θεοδώρου, Δελαντώνη.