• Διαβάστηκε 795 φορές

ΒΕΡΟΙΑ κάτω του αναμενομένου και ήττα 2-0 από τον Πανσερραικό

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ΒΕΡΟΙΑ στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στις Σέρρες με αντίπαλο τον Πανσερραικό.

Οι παίκτες του Απ. Χαραλαμπίδη μακριά από τον καλό εαυτό τους των προηγούμενων αγώνων, δεν μπόρεσαν να δείξουν, ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος στο οποίο αγωνίσθηκαν οι βασικοί, κάτι καλό, ενώ στην επανάληψη οι σταδιακές αλλαγές που έγιναν από το 46΄έως το 80΄,με την ΒΕΡΟΙΑ να αλλάζει όλη την 11άδα της, αποσυντόνισαν πλήρως τους πάντες και μοιραία ήρθε η ήττα.

Στο α΄ημίχρονο και για ένα 20λεπτο οι γηπεδούχοι ήταν πιεστικοί και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο  11΄με τον Τσιμίκα μετά από όμορφη προσπάθεια, ενώ σε αυτό το διάστημα χάνουν και άλλες δύο ευκαιρίες με σουτ των Παπουτσογιαννόπουλου και Ρούτση.

Μετά το 20λεπτο η ΒΕΡΟΙΑ ισοροπεί και μέχρι τη λήξη του α΄45λέπτου είναι η σειρά της να δημιουργήσει δύο ευκαιρίες με τους Ρούνευ και Μπαστιάνο, χωρίς όμως να πετύχει τέρμα.

Στην επανάληψη όπωςπροαναφέραμε δεν παίχθηκε καλό παιχνίδι, λόγω των πολλών αλλαγών, όμωςκαι πάλι ο Πανσεραικός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 67΄ με προβολή του Δούμτσιου, μετά από σέντρα του Στέβιτς διπλασίασε τα τέρματά του, κάνοντας το 2-0.

ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ: Ρίστιτς, Τσαμπούρης, Βοσκόπουλος, Τσελεπίδης, Στέβιτς, Παπουτσογιαννόπουλος, Σιακκάς, Πόζογλου, Τσιμίκας, Ρούτσης, Γκούρτσας

ΒΕΡΟΙΑ: Γιαγκόζης, Κοζάκης, Καψάλης, Δαμιανάκης, Σουλιώτης, Λάσκαρης, Μπλέτσας, Μοαστιάνος, Ουνγιαλίδης, Λίταινας, Ρούνευ

Στην επανάληψη από το 46΄έως το 80΄αγωνίστηκαν άλλοι 11 παίκτες οι: Σοιλεμέζογλου, Κάλβιν, Τσιότρας, Ρανδζής, Δόρης, Νύκταρης, Μέξης, Οφέι, Άλεξ, Λαζόπουλος, Σταυρίδης