• Διαβάστηκε 1558 φορές

Τσαλουχίδης: "Πολύ καλή η εικόνα μας στο β' ημίχρονο"

Μετά την λήξη του αγώνα στο γήπεδο της Χρυσούπολης και την ήττα με 4-1 από τον τοπικό Νέστο, ο προπονητής του ΝΠΣ Βέροια Γιώτης Τσαλουχίδης δήλωσε στο kerkidasport.gr τα εξής:

"Ήταν ένα πολύ σημαντικό ματς για εμάς και θέλαμε πάρα πολύ να το κερδίσουμε. Ωστόσο, ο αντίπαλος προηγήθηκε πολύ γρήγορα στο σκορ με 2-0 και άλλαξαν οι ισορροπίες του αγώνα, ενώ λίγο αργότερα δεχθήκαμε και τρίτο τέρμα.

Θα μπορούσαμε να πετύχουμε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, καθώς είχαμε μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Φασίδη, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Στην επανάληψη με τις δύο γρήγορες αλλαγές που κάναμε και με την προσπάθεια των υπόλοιπων παιδιών, η εικόνα της ομάδας μας άλλαξε και γρήγορα μειώσαμε το σκορ, ενώ θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και σε μια κλασική ευκαιρία που είχε ο Γιαννόπουλος και να μπούμε ξανά στο παιχνίδι.

Στο τέλος ανοιχτήκαμε, ρισκάραμε περισσότερο και δεχθήκαμε και τέταρτο τέρμα.

Η εικόνα μας στο β' ημίχρονο ήταν εντελώς διαφορετική από το πρώτο και οι παίκτες μας ήταν αυτοί που έπρεπε. Συνεχίζουμε και βλέπουμε πλέον το επόμενο ματς στην έδρα μας με την Καβάλα".