• Διαβάστηκε 695 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Έχασε από τον Παναιτωλικό η Κ20

Εντός έδρας ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε το πρωί του Σαββάτου (23/01) η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ από την αντίστοιχη του Παναιτωλικό, στο γήπεδο των Παλατιτσίων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το καλημέρα, κάνοντας το 0-1 στο 4ο μόλις λεπτό, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι "κυανέρυθροι" ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στην συνέχεια και παρά την πίεση που άσκησε η ομάδα του Τόλη Τερζή δεν κατάφερε έστω να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΒΕΡΟΙΑ: Δεληγιάννης, Κωνσταντινίδης, Τούφας (72' Ναυρινιάδης), Ράδης, Γιαννόπουλος, Τσούχας (79' Μούδιος), Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Λαζόπουλος (72' Παπουτσίδης), Ξόμπλιος, Ζεγγερίδης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος. Καράι, Ζίγκηρης, Σάαντο, Μιχάι, Μαλής, Μαργαρίτης, Βακράκος (60’ Μυτιλήνης), Βασιλάρης (84’ Παράς), Κοντογιάννης Ι., Μωραΐτης (89’ Κοντογιάννης Γ.).