• Διαβάστηκε 492 φορές

Καντιμοίρης: «Το 3-0 δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού»

Ο γκολκίπερ της «Βασίλισσας»Γιώργος Καντιμοίρης υποστήριξε πως το τελικό σκορ του αγώνα με την Α.Ε.Κ. δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα και στάθηκε στο επιθετικό πρόβλημα που αντιμετωπίζει η ΒΕΡΟΙΑ.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Σίγουρα το 3-0 δεν δείχνει την εικόνα του παιχνιδιού. Δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα από την Α.Ε.Κ. Ξέραμε ότι είναι μια πολύ καλή ομάδα και αποδίδει πολύ καλό ποδόσφαιρο.

Μπήκαμε καλά στο ματς, είχαμε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία αλλά το γκολ δεν ήρθε. Δεχθήκαμε το πρώτο τέρμα στο τέλος του ημιχρόνου και στην συνέχεια βγήκαμε να διεκδικήσουμε ότι καλύτερο, γιατί ήμαστε μια καλή ομάδα, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Στην αρχή της επανάληψης δεχθήκαμε και το δεύτερο γκολ αλλά και πάλι δεν τα παρατήσαμε.

Η ομάδα έχει καλή τακτική αλλά υπάρχει σίγουρα ένα πρόβλημα στο γκολ. Με το νέο προπονητή θα κοιτάξουμε να διορθώσουμε αυτό το πρόβλημα».