Mε μεγάλη επιτυχία έγινε ο 7ος Φιλίππειος δρόμος στη Βέροια

Ξεπέρασε κάθε προσδοκία η διεξαγωγή του 7ου  Φιλίππειου Δρόμου που έγινε το Σαββατοκύριακο 8-9 Δεκεμβρίου.

Μεγάλη συμμετοχή, άψογη διοργάνωση, συμμετοχή του νικητή του φετινού Μαραθωνίου δρόμου Κώστα Γεκλαούζου που πήρε και πάλι την 1η θέση και του τρίτου Μαραθωνοδρομου Παναγιώτη Καραίσκου.

Είχαμε επίσης το Πανελλήνιο πρωτάθλημα των Νομικών όπου στις γυναίκες οι τρεις πρώτες ήταν Βεροιώτισσες. 

Η ικανοποίηση ήταν ζωγραφισμένη στα πρώτα όλων, διοργανωτών, εθελοντών, τοπικών αρχών και κυρίως των συμμετασχόντων που τίμησαν τον Φιλίππειο δρόμο για 7η συνεχή χρονιά.

Η έκπληξη ήταν στις απονομές όπου στους νικητές δόθηκαν αμφορείς  με την ιστορία και τα ευρήματα της Βεργίνας. 

Αποτελέσματα  5χλ.

1) Καραίσκος Παναγιώτης 

2) Κελεπούρης Άνθιμος (Φίλιππος Β.)

3) Παπανικολάου Δημήτρης (Φίλιππος Β) 

4) Στεργίου Αντώνιος (Φίλιππος Β.) 

5) Γκανιάτσος Παναγιώτης 

6) Αριδάς Αναστάσιος 

7) Κουρκουρίκης Γιάννης 

8) Φωκαίδης Σταύρος 

9) Στάμος Αναστάσιος (Φίλιππος) 

10) Ιορδανόπουλος Ελευθέριος (Φίλιππος Β.) 

12) Δημητρόπουλος Γιώργος ( Φίλιππος Β.) 

17) Μπουλασίκης Άγγελος (ΣΔ Βέροιας ) 

25) Παλουκίδης Πέτρος ( ΣΧΟ Βέροιας) 

1η στις γυναίκες η Ιωαννίδου Ελένη του Φιλίππου Βέροιας 

2η Ιγγλέζου Ασημίνα 

3) Καραγιώργου Αθηνά 

Δρόμος 14.6 χιλ.

1) Γκελαούζος Κώστας 

2) Πανταζής Κώστας 

3) Λιατήφης Δημήτρης 

4) Γάζος Δημήτρης 

5) Παρθένης Νικόλαος

6) Μπενέκος Αλέξανδρος 

7) Παπαδόπουλος Αθανάσιος 

8) Παπαγεωργόπουλος Γιάννης (ΣΔ Βέροιας) 

9) Πασιαλής Γιώργος 

10) Χουσίδης Ιερεμίας 

Αποτελέσματα Δικηγόρων (Πανελλήνιο πρωτάθλημα) 

Άνδρες 

1) Γκανιάτσος Παναγιώτης 

2) Γιαγτζόγλου Πέτρος 

3) Μπρανιώτης Ηλίας 

4) Καλιάνης Στέφανος (Βέροιας) 

5) Τσαχουρίδης Αλέξανδρος (Βέροαις ) 

6) Χωματάς Σταύρος  (Βέροαις ) 

7)Κουμπουλίδης Λάζαρος  (Βέροιας ) 

8) Βενιόπουλος Αναστάσιος  (Βέροιας) 

9) Τσαβδαριδης Λάζαρος  (Βέροιαςς) 

10) Σταυρίδης Αθανάσιος ( Βέροιας ) 

11) Καρατζίδης Βασίλειος ( Φλώρινας) 

12) Βλαχόπουλος Κών/νος ( Βέροιας ) 

13) Καπανίδης Γιάννης  (Βέροιας)

14) Κοτίδης Χριστόφορος (Βέροιας) 

15) Σοφιανίδης Μάνος (Βέροιας) 

Γυναίκες 

1) Καλιάνη Ελένη   (Βέροιας ) 

2) Νικολοπούλου Ευθυμία  (Βέροιας ) 

3) Μετεντζίδου Μαρία  ( Βέροιας ) 

4) Καρυπίδου Μαρία   (Βέροιας ) 

5) Μπίμπου  Σμαρώ   (Βέροιας) 

6) Τσιλιγκαρίδου Μαρία  (Βέροιας)

7) Παράσχου Ελένη       (Βέροιας) 

8) Κύρτσου Φωτεινή  (Βέροιας) 

9)Διασίνου  Βασιλική  ( Ανεξάρτητη )

10) Ορδουλίδου Βάσω  (Βέροιας ) 

11) Αδαμίδου Ευαγγελία  (Βέροιας)

12)Ζειμπέκη Σοφία   (Βέροιας) 

13) Λευκοπούλου Ελένη  (Βέροιας) 

14) Νίκου Αικατερίνη   (Βέροιας) 

15) Ουφαίδου  Μάρθα (Βέροιας)

16) Μπουλασίκη Ιουλία   (Βέροιας) 

17) Κουλάλη Διαλεκτή (Βέροιας) 

18) Ανδρεάδου Όλγα  (Βέροιας) 

19) Ακριβοπούλου Μάγδα (Βέροιας) 

20) Βλαχοπούλου Ελένη  (Βέροιας) 

21) Γαβριηλίδου Ραχήλ  (Βέροιας) 

Αποτελέσματα του Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ από τον 7ο Φιλίππειο δρόμο

8 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 0:57:04

11 ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1η ΜΕΡΑΡΧΙΑ ΠΕΖΙΚΟΥ  0:58:00

15 ΜΗΝΑΣ ΠΕΤΡΟΣ Minas coaching team 0:58:15

25 ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 0:59:23

31 ΚΑΡΑΙΩΣΗΦ ΗΛΙΑΣ 1η ΜΕΡΑΡΧΙΑ ΠΕΖΙΚΟΥ 0:59:33

42 ΠΟΥΡΛΙΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:01:20

49 ΓΚΙΟΡΤΖΙΝΗΣ ΓΙΆΝΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:02:23

50 ΛΥΠΙΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:02:37

52 ΔΟΜΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Minas coaching team 1:02:58

53 ΜΠΟΥΛΑΣΙΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:03:08

62 ΚΟΥΜΠΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:04:08

70 ΣΑΜΑΡΑΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:05:04

73 ΒΡΑΚΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:05:21

74 ΤΟΛΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:05:24

79 ΓΚΕΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Minas coaching team 1:05:35

109 ΤΖΙΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:07:59

110 ΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:08:11

114 ΠΑΠΑΝΩΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:08:35

122 ΘΕΟΔΩΡΟΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:08:48

127 ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:09:37

135 ΡΟΔΟΣΝΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:09:59

139 ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:10:27

140 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:10:14

141 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:10:16

151 ΤΟΥΛΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ & ΑΘΛ.ΣΩΜ.ΑΜΕΑ ΑΙΓΕΣ 1:11:05

178 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΛΕΤΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:12:31

185 ΜΑΥΡΑΓΚΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-GIANNOULAKIS TRAINING 1:13:00

189 ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ - SPORTSTRAINING-KARAGIANNISΑ.Σ. ΝΕΟΣ ΑΛΙΑΚΜΩΝ 1:13:07

212 ΧΑΣΙΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:14:58

235 ΣΑΜΑΡΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:15:20

253 ΠΥΛΩΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:16:33

254 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:16:16

255 ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΏΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:16:17

266 ΖΑΡΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:17:09

272 ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΓΚΟΝΤΟΥΡΑ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:17:05

300 ΠΑΓΓΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:18:00

316 ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:19:05

330 ΜΟΥΣΕΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:20:20

354 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:22:11

366 ΔΗΜΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:23:14

368 ΜΠΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:22:44

373 ΚΑΚΑΡΗΣ ΓΕΏΡΓΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:23:213

75 ΣΙΜΙΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:23:23

388 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:24:07

389 ΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:24:07

408 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:24:56

415 ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:25:06

453 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣΣ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:28:08 

480 ΠΕΤΡΟΜΕΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ - MAKRIDIS TEAM 1:28:59

483 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΝΑ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:30:16

496 DZHAMBAZKA MARIA Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ-SPORTSTRAINING-KARAGIANNIS 1:30:54

512 ΤΣΙΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:32:31

515 ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:32:55

579 ΡΙΣΤΑΣ ΠΕΤΡΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:47:44

595 ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Σ.Δ. ΒΕΡΟΙΑΣ 1:59:37