Άνετο πέρασμα από το Αιγίνιο για τις κορασίδες του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ Β.

Την όγδοη φετινη νίκη τους πέτυχαν οι κορασίδες του Ποσειδώνα.

Παίζοντας εξαιρετικά, με πολλές επιλογές στην επίθεση και με άρτια τεχνική κατάρτιση και αγωνιστικότητα, δεν δυσκολεύτηκαν πολύ να πάρουν μία άνετη νίκη μέσα στο Αιγίνιο από την τοπική ομάδα της Νίκης με 0-3 σετ και περιμένει το επόμενο Σάββατο τον επόμενο αντίπαλο Πάνθεον Λιτοχώρου.

Εμφανής η ανωτερότητα των κοριτσιών της Βέροιας, δεν επέτρεψε στον αντίπαλο σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να σκεφτεί οτι μπορεί να πάρει κάτι από αυτό το παιχνίδι. Πολλοί φίλαθλοι παρακολούθησαν τον αγώνα και χειροκρότησαν όλες τις αθλήτριες. Τα σετ 11-25, 16-25 και 20-25.

Δεν υπάρχουν κορίτσια του Ποσειδώνα που υστέρησαν, ιδιαίτερα όμως διακρίθηκαν οι Μαγαλιού Βέρα, Σαράφη Μαρία, Μπέη Βασιλική και Τσιώτρα Μαρία.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ): Σαράφη Μαρία, Μαγαλιού Βέρα, Μπαντή Διονυσία, Μπέη Βασιλική, Τσανασίδου Ελβίρα, Μουρατίδου Γωγώ (λίμπερο) Τσιώτρα Μαρία, Μαραβελάκη Ελένη, Δούρδα Ελευθερία