Ήττα του ΠΑΟΚ στη Μεσοποταμία

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στη Μεσοποταμία, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από την τοπική Αστραπή.

Το παιχνίδι είχε εντυπωσιακή εκκίνηση, καθώς σημειώθηκαν δύο γκολ στα πρώτα δύο λεπτά! Στο πρώτο λεπτό, ο Γιώργος Κίτσας έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ, ενώ η Αστραπή απάντησε στο 2’, με τον Αλεξανδρίδη να ισοφαρίζει σε 1-1. Το σκορ αυτό διατηρήθηκε ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 51’ οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, καθώς κέρδισαν πέναλτι, αλλά το… δοκάρι σταμάτησε την εκτέλεση του Δημήτρη Παπαδόπουλου.

Στο 63’ όμως ο Αλεξανδρίδης και πάλι έκανε το 2-1, ενώ στο επόμενο λεπτό, ο Λαδάς έκανε λάθος γύρισμα προς τον τερματοφύλακα Θεοδώρου, εκείνος δεν πρόλαβε την μπάλα και διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 για την Αστραπή.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ: Τσιλιγγίρης, Χρήστου (31’ Σαλονικίδης), Σαχσανίδης (46’ Μπαϊρακτάρης), Σαββίδης, Ιωσηφίδης, Παλαιοδήμος, Κοκοβίδης, Αθανασιάδης, Βάσκος, Παπαδόπουλος, Αλεξανδρίδης (84’ Σιδηρόπουλος).

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Θεοδώρου, Κίτσας Π., Κίτσας Ε. του Δ., Κίτσας Π. του Ε. (85’ Κίτσας Σπ.), Κίτσας Κυρ., Τζέπης, Λαδάς (79’ Τζέπης Χρ.), Χαρισούδης, Κίτσας Αθ., Κίτσας Γ., Γουλσουζίδης.