Συντριβή του ΠΑΟΚ στον Πλαταμώνα

Βαριά ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στον Πλαταμώνα από την τοπική Ακαδημία, η οποία βρέθηκε ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι στο 23’ ο Κυρτέγος άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στο 33’ ο Π. Κίτσας δέχτηκε κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στον Ταρασιάδη, αλλά στη συνέχεια διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή Αγγελακόπουλο και μέσα σε ένα λεπτό είδε και δεύτερη κάρτα και αποβλήθηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ακαδημία εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και στο 63’ ο Μακράκης με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 2-0, ενώ στο 68’ ο ίδιος με κοντινό πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 71’ ο Μακράκης έδωσε ασίστ στον Λαμπριανίδη, ο οποίος από κοντά σημείωσε το 4-0, ενώ στο 80’ ο ίδιος παίκτης, μετά από πάσα του Αθανασίου διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ: Τσαρούχας, Σδούγκας (75’ Αθανασίου), Αποστολιός, Παπαγιαννόπουλος, Καραγκούνης, Οικονόμου, Μακράκης, Κυρτέγος (70’ Μιχωλός), Ταρασιάδης (63’ Λαμπριανίδης), Τζόβας, Στούμπος

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Θεοδώρου, Μαρτζέλος, Τζέπης Χ., Κίτσας Αθ, Κίτσας Π., Ζχαριουδάκης, Πατατούκας (73’ Μαρτσέλος), Κίτσας Ε. (73’ Κίτσας Δ.), Γολσουζίδης (46’ Τζέπης Ν.), Χαρισούδης, Κίτσας Γ.