Νίκη για ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ, ισοπαλίες για ΝΑΟΥΣΑ, ΛΕΥΚΑΔΙΑ

Το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ ήταν η μοναδική ομάδα του νομού μας που πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, στην σημερινή 3η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Λεωνίδα Μπίλλη επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του ΑΟ Καρδίτσας, με τέρματα που πέτυχαν οι Ηλιάδης (49’) και Καφές (73’). Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν 7 λεπτά πριν το φινάλε με τον Θυμιόπουλο.

Στην Πιερία, η ΝΑΟΥΣΑ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας. Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 2’ με αυτογκόλ του Συμπεθέρη, ενώ οι «κυανόλευκοι» ισοφάρισαν στο 2ο λεπτό της επανάληψης με κεφαλιά του Μουσικάκη.

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήραν και τα ΛΕΥΚΑΔΙΑ, που αναδείχθηκαν ισόπαλα χωρίς τέρματα στην έδρα τους με την δυνατή ομάδα της Λαμίας.