Εφηβικό: ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ 32-21

Τη νίκη πήρε η Εφηβική ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο τον ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ, του οποίου επικράτησε με σκορ 32-31.

Οι Ναουσαίοι προηγήθηκαν στο ξεκίνημα με 0-2, όμως στη συνέχεια δεν άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων και έτσι από το πέμπτο λεπτό του παιχνιδιού και μετά, η διαφορά όλο και αυξάνονταν.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν επανήλθαν στο ματς στα τελευταία λεπτά πλησιάζοντας στο σκορ, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να αποφύγουν την ήττα.

Σε ένα ήσυχο γενικά παιχνίδι, οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να  χρησιμοποιήσουν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους.

Τα δεκάλεπτα: 7-4, 12-8, 16-9 (ημίχρονο), 23-11, 29-15, 32-21 (τελικό).

Πέναλτι: 1/3, 3/4. Δίλεπτα: 6, 5 (και μία αποβολή του τερματοφύλακα της Νάουσας σε φάουλ εκτός περιοχής, χωρίς να του κρατηθεί το δελτίο).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Σαράφης Κ.-Κούγιας Νικ.): Παντελίδης (13), Δομπρής (4), Κωσταράκης (3), Καργατζής, Γιακουμόπουλος (2), Ζλατάνος, Κορωνάς (3), Μιχαηλίδης, Αποστολίδης, Τσαμήτρος, Θωμαϊδης (1), Ψωμιάδης (4), Τριανταφυλλίδης (1), Γκάρας (1).