Φιλική ισοπαλία για ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ και ΦΙΛΙΠΠΟ

Ένα ακόμη φιλικό τεστ προετοιμασίας έδωσε την Πέμπτη (13/09) η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, αντιμετωπίζοντας τον γειτονικό ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ στο γήπεδο της Νάουσας.

Το τελικό σκορ ήταν ισόπαλο 30-30 (ημίχρονο 10-12), με τους Βεροιώτες να παρατάσσονται με αρκετές δικαιολογημένες απουσίες. Ο ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ του Τέο Παυλίδη, σε κανένα σημείο δεν βγήκε από το παιχνίδι και πάλεψε δυνατά μέχρι το τέλος.

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ αγωνίστηκε με τους εξής: Μπαντής (2), Ντόβας (1), Δομπρής (7), Τσιρογιάννης (4), Αρβανιτίδης (2), Κορωνάς (1), Δραγκόλας (5), Καργατζής (1), Κωστακίδης Θάν. (1), Δινάλης, Μιχαηλίδης (2), Παντελίδης (4).

Ρεσιτάλ από τους τερματοφύλακες των δύο ομάδων, με του ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ να έχει 25 αποκρούσεις (9 στο πρώτο και 16 στο δεύτερο ημίχρονο) και 24 του ΦΙΛΙΠΠΟΥ (18 ο Δέλιος και 6 ο Ζλατάνος).

Τα πέναλτι ήταν 6/9 για τους Ναουσαίους και 1/1 για τους Βεροιώτες, οι οποίοι είχαν και τρεις δίλεπτες αποβολές.Επόμενοι φιλικοί αγώνες για τους «ερυθρόλευκους», το απόγευμα του Σαββάτου 15 Σεπτεμβρίου (17.00), στη Θεσσαλονίκη με την Χ.Α.Ν.Θ. και την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου (12.30) στο «Φιλίππειο» με τον Φοίβο Συκεών Θεσ/νίκης.