Πήρε την ρεβάνς ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ από τον ΠΑΟΚ!

Η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, το απόγευμα της Δευτέρας 10/09 έδωσε το δεύτερο φιλικό παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά στην έδρα του στη Μίκρα.

Έγινε και πάλι ένα πολύ καλό παιχνίδι το οποίο πήγαινε γκολ-γκολ από την αρχή μέχρι το τέλος του, με τους Βεροιώτες να φτάνουν στη νίκη με σκορ 28-26 και να παίρνουν έτσι μια… άτυπη ρεβάνς της ήττας που γνώρισαν πριν από λίγες μέρες στο Μακροχώρι!

Να σημειωθεί ότι ο αγώνας δεν διήρκησε 60 λεπτά ως συνήθως, καθώς έξι λεπτά πριν την κανονική του διάρκεια οι δύο ομάδες αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν το γήπεδο, για να αρχίσει την προπόνηση η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ!!

Για τον ΦΙΛΙΠΠΟ ο Κύρος Σαράφης παρέταξε τους εξής: Μπαντής (11), Μάντζος (3), Ντόβας (2), Δομπρής, Αρβανιτίδης (3), Κωστακίδης Παντ. (6), Κορωνάς Κων. (1), Καργατζής, Δραγκόλας (2), Δινάλης, Μιχαηλίδης, Παντελίδης, Τσιρογιάννης, Ρεμπελάκος και οι τερματοφύλακες Δέλλιος, Κορωνάς Θωμ., Ζλατάνος.

3/3 πέναλτι για τον ΠΑΟΚ και δύο δίλεπτες αποβολές και 6/6 πέναλτι για τον ΦΙΛΙΠΠΟ και μία δίλεπτη αποβολή.

Ακολουθούν άλλα δύο φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας για την Βεροιώτικη ομάδα, το πρώτο την Τετάρτη 12-09-12 στις 18.30 με τη ΧΑΝΘ στο «Φιλίππειο» γυμναστήριο της Βέροιας και την Πέμπτη 13-09-12 στις 18.00 με τον ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ στη Νάουσα.