Με Χ.Α.Ν.Θ. στη Θεσσαλονίκη ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Πολύ ενδιαφέρον αναμένεται το «κυρίως πιάτο» της 3ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών με πέντε παιχνίδια από τα οποία λείπει το ξεκάθαρο φαβορί. Μοναδική εξαίρεση αποτελεί το ματς του Π.Α.Ο.Κ. με την Αναγέννηση Βύρωνα, όπου οι γηπεδούχοι έχουν σαφέστατα το προβάδισμα.

Όσον αφορά τον ΦΙΛΙΠΠΟ, αγωνίζεται στη Θεσσαλονίκη με αντίπαλο την Χ.Α.Ν.Θ., σε μια αναμέτρηση μεταξύ δύο ομάδων που δεν έχουν ακόμα βαθμό.

Οι Βεροιώτες σίγουρα αδικούνται από τις δύο ήττες κόντρα σε Κιλκίς και Π.Α.Ο.Κ., αφού η απόδοση τους ήταν πολύ καλή και έχασαν και τα δύο ματς στο φινάλε.

Από την άλλη πλευρά η Χ.Α.Ν.Θ. έχει να επιδείξει ένα πολύ καλό ματς κόντρα στον Π.Α.Ο.Κ. και ένα μέτριο έως κακό κόντρα στον Ποσειδώνα, όπου ουσιαστικά άντεξε για ένα μόλις ημίχρονο.

Οι «ερυθρόλευκοι» βάσει προϊστορίας έχουν τον πρώτο λόγο, αφού σε 6 αναμετρήσεις, έχουν γευτεί 5 φορές την χαρά της νίκης, ενώ η Χ.Α.Ν.Θ. έχει να επιδείξει μία νίκη με 33-21 την περίοδο 2011-2012.