ΒΕΡΟΙΑ: Προηγήθηκε αλλά έχασε από Άρη η Κ20

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ και μάλιστα με διαφορά δύο γκολ, η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ δεν τα κατάφερε το μεσημέρι του Σαββάτου απέναντι στον Άρη, από τον οποίο ηττήθηκε με 3-2 στο Ενωσιακό γήπεδο των Παλατιτσίων.

Η ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Ντόγο, ενώ πριν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ουνγιαλίδη (17’).

Ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τους Βεροιώτες, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν αρχικά στο 31’ με τον Ρότα και να κάνουν την ανατροπή στην επανάληψη με δύο τέρματα του Κατσαμάγκα στο 79’ και 88’!

Σύνθεση ΒΕΡΟΙΑΣ: Βασιλειάδης, Κατσούλης (46’ Χαραλαμπίδης Θ.), Ουνγιαλίδης, Σαρακατσιάνος, Σιμηχανίδης, Τάνης, Ντόγος, Παπαγεωργίου, Μελικιώτης, Στασινόπουλος (68’ Τακίδης), Ρογγότης (83’ Πέτκος).