• Διαβάστηκε 720 φορές

Εντός έδρας ήττα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ από τον Αρκαδικό

Εντός έδρας ήττα με σκορ 56-69 γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ από τον Αρκαδικό, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α2 ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν δυνατά το ματς και προηγήθηκαν με σκορ 20-16 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με τη λήξη του ημιχρόνου πέρασαν μπροστά με 38-35, ενώ στο τέλος της τρίτης περιόδου προηγήθηκαν με διαφορά πέντε πόντων (46-51).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Αρκαδίας ανέβασε ακόμα περισσότερο στροφές με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να ακολουθήσουν σε αυτό τον ρυθμό και να γνωρίζουν φυσιολογικά την ήττα με σκορ 56-69.

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Νικολούλης-Συμεωνίδης.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 35-38, 46-51, 56-69.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Βασιλείου, Τόμιτς 11, Ακεψιμαΐδης 17 (3), Κούρτης 7, Σιζόπουλος 3 (1), Κιτσούλης 14 (2), Κασαμπαλής, Τριχόπουλος, Μαυρόγιαννης, Μπρόζος 4, Βαρυτιμιάδης,

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 10 (2), Πίνης 6 (2), Μαγιντόμπε, Κοψαύτης 11 (3), Προδρόμου 17 (2), Πόπαντιτς 15 (3), Σάκοτα, Γκόβας, Γιαννουλάκος 10, Τζατζάς.