• Διαβάστηκε 403 φορές

Μακριά από τον καλό της εαυτό η Μελίκη

Μακριά από τον καλό της εαυτό έμεινε την Κυριακή η Μελίκη. Στην Θεσσαλονίκη, κόντρα στον Μαντουλίδη, δεν μπόρεσε να μπει στο πνεύμα του παιχνιδιού και ηττήθηκε με 79-53.

Η Μελίκη είδε τον αντίπαλό της να ξεφεύγει στο σκορ από νωρίς. Έχασε την επαφή με το σκορ από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο και δεν κατόρθωσε να ανακάμψει και να ροκανίσει την διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο η ψαλίδα της διαφοράς πλησίασε τους τριάντα πόντους και η νίκη ήρθε εύκολα για τους γηπεδούχους.

Δεκάλεπτα: 28-13, 41-27, 67-40, 79-53

Διαιτητές: Σαρακινίδης-Χρυσάφης

Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 25(2), Τάκης 9(1), Μπέλλος, Γκαντίδης 2, Λαγός, Ρεφατλλάρι 12(4), Ντίαθ 6, Καλόγηρος 25(2), Φόρογλου, Μαλανδρής, Κεραμάρης, Σίμογλου.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 6(2), Μαυρίδης Β. 13, Κυριακού 3(1), Μαρμαρίδης, Λέφας 4, Μαγαλιός 2, Κουτζιαμπασόπουλος, Σταυρουλάκης 12(2), Καποδίστριας, Κοτζαμπάσης 7, Λαπατούρας 2, Ρογγότης 4.