• Διαβάστηκε 507 φορές

Έχασε στα Τρίκαλα ο ΑΟΚ Β.

Εκτός έδρας ήττα γνώρισε στα Τρίκαλα ο ΑΟΚ με 84-64. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και από το πρώτο μέρος δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας στο σκορ.

Αγωνιστικά, από την αρχή του ματς οι Ίκαροι μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το ματς και ξέφυγαν στο σκορ. Ο ΑΟΚ δεν κατάφερε να μπει στο πνεύμα της αναμέτρησης και η διαφορά μεγάλωσε στο δεύτερο δεκάλεπτο. Εκεί ουσιαστικά κρίθηκε το παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι συντήρησαν εύκολα την διαφορά που δημιούργησαν στο πρώτο ημίχρονο.

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 28-17, 44-27, 68-45, 86-64

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 5, Βλάχος 19, Κολότσιος Β. 2, Αργύρης 12, Χατζής, Ντούρβας, Τσορμπατζάκης, Μούμογλου 8, Φούντας 16, Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 14, Μέξης 10.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 2, Ουσουλτζόγλου 4, Καραθανάσης, Γκανάς 3(1), Βλάχος 4, Μαυρίδης 16, Ιωαννίδης 3(1), Κασαμπαλής 10, Καραδήσογλου 3, Χατζηλαμπρινός 6, Χαραλαμπίδης 11(1).