• Διαβάστηκε 443 φορές

Με το δεξί ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ στο 2019 πέρασε 68-71 από την Γέφυρα

Με νίκη ξεκίνησε την νέα χρονιά η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που αντιμετώπισε εκτός έδρας την Κ.Σ Γέφυρα με σκορ 68-71.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα παρουσίασε μια πολύ καλή εικόνα. Προηγήθηκε στο 10’ με 13-16 και στο 20΄με 32-36.

Στην επανάληψη η ομάδα της Βέροιας με ένα ξέσπασμα πήρε διαφορά +18 πόντων (35-52) και έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με 47-60. Στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, εκμεταλλεύτηκαν την χαλάρωση των παικτών του Φιλίππου και ροκάνισαν την διαφορά. Στα τελευταία δευτερόλεπτα και ενώ το σκορ ήταν 68-71 οι φιλοξενούμενοι ευστόχησαν σε σουτ τριών πόντων το οποίο όμως ήταν εκπρόθεσμο.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της Βέροια της Τετάρτη 16/1/2019 με τους Ίκαρους Σερρών.

Διαιτητές : Παπαγεωργίου και Εκίζογλου

Δεκάλεπτα : 13-16, 32-36, 47-60, 68-71

ΚΣ Γέφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης, Καραγιαννάκης, Ψευτόγκας, Καταβαίνης, Αποστολίδης, Ζιάκας, Κουτουξίδης, Σιώμος,  Ευσταθιάδης, Κοτσάνος, Παπαδόπουλος

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Κοθράς, Σισμάνης, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος, Παραπουρας, Σουτζόπουλος, Καντάρκος, Καβαργύρης