• Διαβάστηκε 450 φορές

Έχασε στην Ελευθερούπολη ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β.

Παρά το καλό ξεκίνημα, ο Φίλιππος δεν ήταν καλός στο δεύτερο μέρος και έχασε με 80-58

Την ήττα με 80-58 γνώρισε στην Ελευθερούπολη από την τοπική ομάδα ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτες στάθηκαν καλά μόνο στο πρώτο μέρος. Από εκεί και μετά είχαν πρόβλημα στο σκοράρισμα, έμειναν πίσω στο σκορ και έχασαν το ματς.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Φίλιππος μπήκε ορεξάτος. Είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα στο σκορ και έδειξε ότι θα διεκδικήσει το ματς. Παρά την αντίδραση της Ελευθερούπολης στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι βεροιώτες έμειναν κοντά στο σκορ και έτοιμοι να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για την ομάδα του Δημήτρη Γκίμα. Είχαν πρόβλημα στο σκοράρισμα και είδαν τον αντίπαλο να ξεφεύγει και να δημιουργεί διαφορά ασφαλείας. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι. Οι γηπεδούχοι συντήρησαν την διαφορά τους και έφθασαν άνετα στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 19-21, 43-37, 64-48, 80-58

Διαιτητές :  Ταρενίδης Κ.-Σιταρίδης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Kελεσίδης 2, Γκέλιος 9(1), Στυλίδης, Mπουτσακτσί 4, Iωάννου 14(4), Aπαζίδης 7(1), Σταμπουλής 16, Χαρισμίδης 13, Bοιβατόπουλος 9, Kαραγιώργος 6, Λαζαρίδης, Kωνσταντάρας

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 10, Σισμάνης 4, Πονόπουλος, Bάλλιος 4(1), Tσιαγκλάνος 2, Kαβαργύρης 4, Kοθράς 20 (2), Παραπούρας 4(1), Σουτζόπουλος 6, Kαντάρκος 4.