• Διαβάστηκε 534 φορές

Ηττήθηκε στην Πρέβεζα ο ΓΑΣ Μελίκης

Καταστροφικό ήταν το τελευταίο δεκάλεπτο του ματς στην Πρέβεζα για την Μελίκη. Ενώ είχε τον έλεγχο στα 3/4 του αγώνα, λύγισε στο τέλος και έχασε με 82-72.

Η Μελίκη μπήκε αποφασισμένη να διεκδικήσει το ματς και είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης μέχρι το 30’. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν, περιόρισαν την Μελίκη, βρήκαν λύσεις στην επίθεση και έκαναν την ανατροπή.

Δεκάλεπτα: 20-21, 37-42, 55-59, 82-72

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Θρασυβουλίδης

ΠΡΕΒΕΖΑ (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος, Ζήκας, Κοντογιάννης 22, Καραστάθης, Σουλιώτης 10, Κακιούζης 14, Παπαμιχαήλ 4, Δούβλης 2, Μούλας 19, Βαβέτσης, Ρέμπης, Πελίγκος 11.

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 25, Μαυρίδης Β. 25, Κυριακού, Καποδίστριας, Λέφας 10, Μαγαλιός, Καρατζάς 3, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 6, Κοτζαμπάσης 3, Λαπατούρας 2, Ρογγότης 2.