• Διαβάστηκε 571 φορές

Έχασε από τους Τιτάνες ο ΑΟΚ Β.

Εντός έδρας ήττα από τους Τιτάνες Παλαμά γνώρισε στο Μακροχώρι ο ΑΟΚ. Η ομάδα της Βέροιας ήταν μέσα στην διεκδίκηση του ματς αλλά στο τέλος ηττήθηκε με 58-67.

Ο ΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος. Είχε το προβάδισμα από την αρχή και έκλεισε το ημίχρονο με 37-32. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέκαμψαν, πήραν τον έλεγχο και στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαν περισσότερες λύσεις στην επίθεση και έφθασαν στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-13, 37-32, 45-50, 58-67

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Ντουλαβέρης 2, Στοϊτσης 5(1), Γκάνας 12(2), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 4(1), Ιωαννίδης 6, Χαραλαμπίδης 15.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 8(2), Τσούμας 11(1), Ζωιτσάκος 9, Γκογκίδης 12(1), Κατσαδούρος 2, Μπακαβέλος, Χανέλλι, Καραϊσκάκης 8(2), Μακρής 17(5), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Καραδήμας.