• Διαβάστηκε 516 φορές

Στην παράταση λύγισε η Μελίκη

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η Μελίκη λύγισε στο φινάλε, καθώς ηττήθηκε στην παράταση από τους Τιτάνες με 79-76 στον Παλαμά Καρδίτσας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ' Εθνικής κατηγορίας των ανδρών.

Ματς για γερά νεύρα με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες 29-29 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι παίκτες του Ασλανίδη στο τρίτο δεκάλεπτο ξέφυγαν με 48-56 και έδειχναν να έχουν τον πρώτο λόγο για τη νίκη. Οι γηπεδούχοι όμως επανήλθαν στην τελευταία περίοδο και έστειλαν την αναμέτρηση στην παράταση με το σκορ στην κανονική του διάρκεια να είναι 66-66. Εκεί φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και αποτελεσματικοί και πήραν το ροζ φύλλο του αγώνα με τελικό αποτέλεσμα 79-76.

Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη 79-76 (στην παράταση) 66-66 (κ.α.)

Δεκάλεπτα: 14-12, 29-29, 48-56, 66-66, 79-76

Διαιτητές: Παγώνης-Γεωργούλης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 20(3), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 3(1), Σφακιανός, Ξένος, Τσούμας 3, Φαλιάκης 12(4), Μακρής 10(1), Σκουφεζής 3, Αρχοντούλης.

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 11(3), Μαυρίδης 27(3), Στοϊτσης 10(1), Σαζακλίδης 9,  Πεϊμανίδης, Ρογγότης 2, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Τζαφέρης, Παπαδόπουλος, Λέφας 3, Ημερίδης 13(1).