• ΜΠΑΣΚΕΤ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 132 φορές

Νίκες για ΑΟΚ Βέροιας και ΓΑΣ Αλεξάνδρεια - Στις λεπτομέρειες έχασαν Ζαφειράκης Ν. και Άθλος Αλ.

Νέο... πάρτι για τον πρωτοπόρο ΑΟΚ Βέροιας στο Αιγίνιο όπου συνέτριψε τον τοπικό Αιγινιακό με 83-37, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α' κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Δυσκολεύτηκε αλλά έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Βαφύρα ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια με 80-73.

Ντέρμπι με τα όλα του στην Κατερίνη και τον Βατανιακό να βγαίνει νικητής απέναντι στον Ζαφειράκη Νάουσας με 65-64.

Αιγινιακός-ΑΟΚ Βέροιας 37-83

Δεκάλεπτα: 14-29, 23-50, 33-65, 37-83

Διαιτητές: Μελανίδης-Χρυσάφης Στ.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τριχόπουλος): Κόγκας 4, Ουσουλτζόγλου 19(4), Καραθανάσης 5(1), Αβραμίδης 5(1), Ιωαννίδης 4, Τριχόπουλος 9(3), Χρήστου 3(1), Χαραλαμπίδης 19(1), Κασαμπαλής 15.

ΓΑΣ Αλεξάνδρεια-Βαφύρας 80-73

Δεκάλεπτα: 29-9, 47-34, 61-53, 80-73

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Καραμανλής

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Τσάτσας): Κυριακού, Τζιντζόγλου 2, Πουαρίδης 6(2), Γιοβανόπουλος 7(1), Καρκάρας 22(1), Παντοφλίδης 21(1), Πάππου, Παπαδόπουλος 9(3), Παπαγερίδης 11(3), Πρόιος 2.

Βατανιακός-Ζαφειράκης Νάουσας 65-64

Δεκάλεπτα: 20-24, 41-39, 56-58, 65-64

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντόγκας

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Τούφας): Βάιγκαντ 4(1), Μώκας, Μουρατίδης 18(2), Ζιάννης, Βαδόλας, Νικολαϊδης 6, Τούφας 16(2), Σκουλαριώτης 12, Σιδηρόπουλος 4, Δίντσης 4, Σαμαράς.

Κούπα-Κιλκίς-Άθλος Αλεξάνδρειας 80-79

Δεκάλεπτα: 26-23, 47-37, 66-59, 80-79

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης

ΑΘΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (Αγγελής): Αγγελής, Μούτσα 9(2), Γερόπουλος, Παύλου 21(1), Χαριτόπουλος 14(2), Τσαρούχας 23(1), Χατζηλεμονιάς 1, Μηντζαρίδης 7, Σαμαράς, Στακτάρης 4.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Σάββατο 30/11
7η αγωνιστική:
Βατανιακός-Ζαφειράκης Ν. 65-64
ΓΑΣ Αλεξ.-Βαφύρας 80-73
Πιερικός Αρχ.-Πάνθηρες 64-48
Αιγινιακός-ΑΟΚ Βέροιας 37-83
Ίκαροι Γιαν.-ΑΓΕ Πιερίας 83-55
Κούπα Κιλκίς-Άθλος Αλεξ. 80-79
 
Βαθμολογία:
  1. ΑΟΚ Βέροιας 14
  2. Ίκαροι Γιαν. 13
  3. Ζαφειράκης Ν. 12
  4. Βατανιακός 11
  5. ΓΑΣ Αλεξ. 11
  6. ΑΓΕ Πιερίας 11
  7. Κούπα Κιλκίς 10
  8. Πιερικός Αρχ. 10
  9. Άθλος Αλεξ. 10
  10. Αιγινιακός 9
  11. Πάνθηρες 8
  12. Βαφύρας 7
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η):
Σάββατο 14/12
Ζαφειράκης Ν.-Ίκαροι Γιαν.
ΑΓΕ Πιερίας-Κούπα Κιλκίς
Άθλος Αλεξ.-ΑΟΚ Βέροιας
Βαφύρας-Βατανιακός
Πάνθηρες-ΓΑΣ Αλεξ.
Πιερικός Αρχ.-Αιγινιακός