• ΜΠΑΣΚΕΤ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 863 φορές

Το πρόγραμμα του τουρνουά μπάσκετ «ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ 2014»

Ξεκινάει στις 17/5/2014 το τουρνουά Τουρνουά Καλαθοσφαίρισης Ανδρών Παλαιμάχων «ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ 2014» που θα διεξαχθεί στο Δ.Α.Κ "Δημήτριος Βικέλας". Μετά από σχετική πρόσκληση στον Τοπικό Τύπο δήλωσαν μέχρι σήμερα συμμετοχή οι παρακάτω ομάδες και κληρώθηκαν στους εξής ομίλους:

Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΡΤΑΛΙΑ  (Α1)
ΝΟΤΑ ΝΟΤΕ (Α2)
NORTH TEXAS LOOSERS (Α3)
DOWNLOADERS (Α4)
ΑΠΕΙΡΟΙ HEAT (Α5)

Β' ΟΜΙΛΟΣ
BAD BOYS (Β1)
ΜΟΡΦΕΣ-LIVE (Β2)
ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ (Β3)
ΑΤΛΑΣ (Β4)
ΒΕΡΟΙΑ 23 (Β5)
ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ GENTLEMEN (Β6)

ΑΡΘΡΟ 3ο ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ 

Το τουρνουά θα διεξαχθεί σε τέσσερεις (4) φασεις
 
Α ΦΑΣΗ
Μετά και την σύμφωνη γνώμη των υπευθύνων των ομάδων, αυτές χωρίστηκαν σε δυο ομίλους (ο A όμιλος των πέντε (5) ομάδων και o Β όμιλος των (6) ομάδων) σε σύστημα «ένας προς όλους ανά όμιλο» με κλήρωση που έγινε στα γραφεία του συλλόγου
 
Β ΦΑΣΗ
Οι πρώτες τέσσερεις (2) ομάδες από κάθε όμιλο θα συναντηθούν σε μονούς αγώνες με το σύστημα 1.(Α1-Β4), 2.(Β1-Α4),3.(Α2-Β3), 4.(Β2-Α3)
 
Κατατακτήριοι για τις θέσεις 9 έως 11
 
Γ ΦΑΣΗ
 
Οι νικητές των αγώνων 1,2,3 και 4 θα συναντηθούν σε νοκ άουτ αγώνα μεταξύ των ως εξής : 1-4, 2-3.
 
Κατατακτήριοι για τις θέσεις 5 έως 8
 
Δ ΦΑΣΗ
Οι νικητές της προηγούμενης φάσης θα συναντηθούν στον τελικό (1η και 2η θέση) και οι ηττημένοι στον μικρό τελικό (3η και 4η θέση).
 
Μεταξύ τω δυο αγώνων θα διεξαχθεί διαγωνισμός τρίποντων.
 
Πρόγραμμα αγώνων:
 
Α ΦΑΣΗ (25 Αγώνες)
 
1η ΣΑΒΒΑΤΟ 17/5
 
18:00 ΑΠΕΙΡΟΙ HEAT – NOTA NOTE
20:00 ΒΕΡΟΙΑ 23 – ΜΟΡΦΕΣ LIVE
 
2η ΚΥΡΙΑΚΗ 18/5
 
17:00 NORTH TEXAS LOOSERS – ΠΑΡΤΑΛΙΑ
19:00 BAD BOYS – ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ
 
3η ΔΕΥΤΕΡΑ 19/5
 
21:00 ΑΤΛΑΣ – ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ GENTLEMEN
 
4Η ΤΕΤΑΡΤΗ 21/5
 
17:00 ΑΠΕΙΡΟΙ HEAT - DOWNLOADERS
19:00 ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ– ΜΟΡΦΕΣ LIVE 
 
5Η ΣΑΒΒΑΤΟ 24/5
 
18:00 ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ GENTLEMEN – ΒΕΡΟΙΑ 23
20:00 NOTA NOTE - ΠΑΡΤΑΛΙΑ
 
6Η ΚΥΡΙΑΚΗ 25/5
 
18:00 DOWNLOADERS – NORTH TEXAS LOOSERS
20:00 BAD BOYS - ΑΤΛΑΣ
 
7Η ΔΕΥΤΕΡΑ 26/5
 
21:00 ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ – ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ GENTLEMEN
 
8Η ΤΕΤΑΡΤΗ 28/5 
 
17:00 ΑΤΛΑΣ – ΒΕΡΟΙΑ 23
19:00 ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΑΠΕΙΡΟΙ HEAT
 
9Η ΣΑΒΒΑΤΟ 31/5
 
18:00 NOTA NOTE - DOWNLOADERS
 
10Η ΚΥΡΙΑΚΗ 1/6
 
18:00 ΒΕΡΟΙΑ 23 – ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ
20:00 BAD BOYS – ΜΟΡΦΕΣ LIVE
 
11Η ΤΕΤΑΡΤΗ 4/6
 
19:00 BAD BOYS – ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ GENTLEMEN
21:00 NORTH TEXAS LOOSERS – ΑΠΕΙΡΟΙ HEAT
 
12Η ΤΕΤΑΡΤΗ 11/6
 
19:00 ΠΑΡΤΑΛΙΑ – DOWNLOADERS
21:00 AΤΛΑΣ – ΜΟΡΦΕΣ LIVE
 
13Η ΣΑΒΒΑΤΟ 14/6
 
18:00 BAD BOYS – ΒΕΡΟΙΑ 23
20:00 NOTA NOTE – NORTH TEXAS LOOSERS
 
14Η ΚΥΡΙΑΚΗ 15/6 
 
18:00 ΜΟΡΦΕΣ LIVE – ΠΑΙΧΤΡΟΝΙΑ ΚΑΙ GENTLEMEN
20:00 ΑΤΛΑΣ – ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ
 
Β ΦΑΣΗ (ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ + ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΑ) 
 
15Η ΤΕΤΑΡΤΗ 18/6
 
19:00 5ος Α ΟΜΙΛΟΥ – 6ος Β ΟΜΙΛΟΥ 
 
16η ΣΑΒΒΑΤΟ 21/6 
 
18:00 Α1-Β4 (1) 
20:00 Β1-Α4 (2)
 
17Η ΚΥΡΙΑΚΗ 22/6
 
18:00 Α2-Β3 (3)
20:00 Β2-Α3 (4)
 
18Η ΔΕΥΤΕΡΑ 23/6
 
18:00 5ος Α ΟΜΙΛΟΥ – 5ος Β ΟΜΙΛΟΥ
20:00 ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥ (Α1 – Β4) – ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥ (Β1-Α4) (ΝΟ. 1)
 
Γ ΦΑΣΗ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ + ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΑ)
 
19Η ΤΕΤΑΡΤΗ 25/6 
 
17:00 ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥ (Α2-Β3) – ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥ (Β2-Α3) (NO. 2)
19:00 ΝΙΚΗΤΗΣ 1-ΝΙΚΗΤΗΣ 4
21:00 ΝΙΚΗΤΗΣ 2-ΝΙΚΗΤΗΣ 3
 
20Η ΣΑΒΒΑΤΟ 28/6 
 
18:00 ΧΑΜΕΝΟΣ TOY NO.1 – ΧΑΜΕΝΟΣ ΝΟ.2
20:00 ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΝΟ.1 – ΝΙΚΗΤΗΣ ΝΟ.1
 
Δ ΦΑΣΗ (ΤΕΛΙΚΟΙ)
 
21Η ΚΥΡΙΑΚΗ 29/6
 
17:30 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ
20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
21:30 ΑΠΟΝΟΜΕΣ