• ΜΠΑΣΚΕΤ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 811 φορές

Μπάσκετ: Πρεμιέρα με Ο.Φ.Η. ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ - Το πρόγραμμα της Α2

Παιχνίδια με μεγάλο ενδιαφέρον έβγαλε η κληρωτίδα του καινούργιου πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας μπάσκετ.

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας έχει δύσκολο έργο στην πρεμιέρα καθώς θα ταξιδέψει στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον Ο.Φ.Η..

Όσον αφορά το Κύπελλο, οι "ερυθρόλευκοι" κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν στον πρώτο γύρο τον Αρκαδικό εντός έδρας, ενώ σε περίπτωση που προκριθούν θα υποδεχθούν το νικητή του ζευγαρίου Ο.Φ.Η. - Εθνικός.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της Α2 κατηγορίας έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική – 11/10/14
Ο.Φ.Η. – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Ερμής Λαγκαδά – Ηλυσιακός
Αετός – Καβάλα
Λαύριο – Εθνικός Πειραιώς
Δόξα Λευκάδας – Αρκαδικός
Ίκαρος Καλλιθέας – Ηρακλής
Ψυχικό – Παγκράτι

2η Αγωνιστική – 18/10/14
Ηλυσιακός – Ο.Φ.Η.
Καβάλα – Ερμής Λαγκαδά
Εθνικός Πειραιώς – Αετός
Αρκαδικός – Λαύριο
Ηρακλής – Δόξα Λευκάδας
Παγκράτι – Ίκαρος Καλλιθέας
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Ψυχικό

3η Αγωνιστική – 25/10/14
Ο.Φ.Η. – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Εθνικός Πειραιώς
Αετός – Αρκαδικός
Λαύριο – Ηρακλής
Δόξα Λευκάδας – Παγκράτι
Ίκαρος Καλλιθέας – Ψυχικό
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Ηλυσιακός

4η Αγωνιστική – 01/11/14
Εθνικός Πειραιώς – Ο.Φ.Η.
Αρκαδικός – Ερμής Λαγκαδά
Ηρακλής – Αετός
Παγκράτι – Λαύριο
Ψυχικό – Δόξα Λευκάδας
Ίκαρος Καλλιθέας – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Καβάλα – Ηλυσιακός

5η Αγωνιστική – 08/11/14
Ο.Φ.Η. – Αρκαδικός
Ερμής Λαγκαδά – Ηρακλής
Αετός – Παγκράτι
Λαύριο – Ψυχικό
Δόξα Λευκάδας – Ίκαρος Καλλιθέας
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Καβάλα
Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιώς

6η Αγωνιστική – 15/11/14
Ηρακλής – Ο.Φ.Η.
Παγκράτι – Ερμής Λαγκαδά
Ψυχικό – Αετός
Ίκαρος Καλλιθέας – Λαύριο
Δόξα Λευκάδας – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Αρκαδικός – Ηλυσιακός
Εθνικός Πειραιώς – Καβάλα

7η Αγωνιστική – 22/11/14
Ο.Φ.Η. – Παγκράτι
Ερμής Λαγκαδά – Ψυχικό
Αετός – Ίκαρος Καλλιθέας
Λαύριο – Δόξα Λευκάδας
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Εθνικός Πειραιώς
Ηλυσιακός – Ηρακλής
Καβάλα – Αρκαδικός

8η Αγωνιστική – 29/11/14
Ψυχικό – Ο.Φ.Η.
Ίκαρος Καλλιθέας – Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας – Αετός
Λαύριο – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Παγκράτι – Ηλυσιακός
Ηρακλής – Καβάλα
Αρκαδικός – Εθνικός Πειραιώς

9η Αγωνιστική – 06/12/14
Ο.Φ.Η. – Ίκαρος Καλλιθέας
Ερμής Λαγκαδά – Δόξα Λευκάδας
Αετός – Λαύριο
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Αρκαδικός
Ηλυσιακός – Ψυχικό
Καβάλα – Παγκράτι
Εθνικός Πειραιώς – Ηρακλής

10η Αγωνιστική – 13/12/14
Δόξα Λευκάδας – Ο.Φ.Η.
Λαύριο – Ερμής Λαγκαδά
Αετός – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Ίκαρος Καλλιθέας – Ηλυσιακός
Ψυχικό – Καβάλα
Παγκράτι – Εθνικός Πειραιώς
Ηρακλής – Αρκαδικός

11η Αγωνιστική – 10/01/15
Ο.Φ.Η. – Λαύριο
Ερμής Λαγκαδά – Αετός
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Ηρακλής
Ηλυσιακός – Δόξα Λευκάδας
Καβάλα – Ίκαρος Καλλιθέας
Εθνικός Πειραιώς – Ψυχικό
Αρκαδικός – Παγκράτι

12η Αγωνιστική – 17/01/15
Αετός – Ο.Φ.Η.
Ερμής Λαγκαδά – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Λαύριο – Ηλυσιακός
Δόξα Λευκάδας – Καβάλα
Ίκαρος Καλλιθέας – Εθνικός Πειραιώς
Ψυχικό – Αρκαδικός
Παγκράτι – Ηρακλής

13η Αγωνιστική – 24/01/15
Ο.Φ.Η. – Ερμής Λαγκαδά
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Παγκράτι
Ηλυσιακός – Αετός
Καβάλα – Λαύριο
Εθνικός Πειραιώς – Δόξα Λευκάδας
Αρκαδικός – Ίκαρος Καλλιθέας
Ηρακλής – Ψυχικό

14η Αγωνιστική – 31/01/15
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Ο.Φ.Η.
Ηλυσιακός – Ερμής Λαγκαδά
Καβάλα – Αετός
Εθνικός Πειραιώς – Λαύριο
Αρκαδικός – Δόξα Λευκάδας
Ηρακλής – Ίκαρος Καλλιθέας
Παγκράτι – Ψυχικό

15η Αγωνιστική – 07/02/15
Ο.Φ.Η. – Ηλυσιακός
Ερμής Λαγκαδά – Καβάλα
Αετός – Εθνικός Πειραιώς
Λαύριο – Αρκαδικός
Δόξα Λευκάδας – Ηρακλής
Ίκαρος Καλλιθέας – Παγκράτι
Ψυχικό – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας

16η Αγωνιστική – 14/02/15
Καβάλα – Ο.Φ.Η.
Εθνικός Πειραιώς – Ερμής Λαγκαδά
Αρκαδικός – Αετός
Ηρακλής – Λαύριο
Παγκράτι – Δόξα Λευκάδας
Ψυχικό – Ίκαρος Καλλιθέας
Ηλυσιακός – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας

17η Αγωνιστική – 28/02/15
Ο.Φ.Η. – Εθνικός Πειραιώς
Ερμής Λαγκαδά – Αρκαδικός
Αετός – Ηρακλής
Λαύριο – Παγκράτι
Δόξα Λευκάδας – Ψυχικό
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Ίκαρος Καλλιθέας
Ηλυσιακός – Καβάλα

18η Αγωνιστική – 07/03/15
Αρκαδικός – Ο.Φ.Η.
Ηρακλής – Ερμής Λαγκαδά
Παγκράτι – Αετός
Ψυχικό – Λαύριο
Ίκαρος Καλλιθέας – Δόξα Λευκάδας
Καβάλα – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Εθνικός Πειραιώς – Ηλυσιακός

19η Αγωνιστική – 14/03/15
Ο.Φ.Η. – Ηρακλής
Ερμής Λαγκαδά – Παγκράτι
Αετός – Ψυχικό
Λαύριο – Ίκαρος Καλλιθέας
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Δόξα Λευκάδας
Ηλυσιακός – Αρκαδικός
Καβάλα – Εθνικός Πειραιώς

20η Αγωνιστική – 21/03/15
Παγκράτι – Ο.Φ.Η.
Ψυχικό – Ερμής Λαγκαδά
Ίκαρος Καλλιθέας – Αετός
Δόξα Λευκάδας – Λαύριο
Εθνικός Πειραιώς – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Ηρακλής – Ηλυσιακός
Αρκαδικός – Καβάλα

21η Αγωνιστική – 28/03/15
Ο.Φ.Η. – Ψυχικό
Ερμής Λαγκαδά – Ίκαρος Καλλιθέας
Αετός – Δόξα Λευκάδας
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Λαύριο
Ηλυσιακός – Παγκράτι
Καβάλα – Ηρακλής
Εθνικός Πειραιώς – Αρκαδικός

22η Αγωνιστική – 04/04/15
Ίκαρος Καλλιθέας – Ο.Φ.Η.
Δόξα Λευκάδας – Ερμής Λαγκαδά
Λαύριο – Αετός
Αρκαδικός – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Ψυχικό – Ηλυσιακός
Παγκράτι – Καβάλα
Ηρακλής – Εθνικός Πειραιώς

23η Αγωνιστική – 18/04/15
Ο.Φ.Η. – Δόξα Λευκάδας
Ερμής Λαγκαδά – Λαύριο
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Αετός
Ηλυσιακός – Ίκαρος Καλλιθέας
Καβάλα – Ψυχικό
Εθνικός Πειραιώς – Παγκράτι
Αρκαδικός – Ηρακλής

24η Αγωνιστική – 25/04/15
Λαύριο – Ο.Φ.Η.
Αετός – Ερμής Λαγκαδά
Ηρακλής – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Δόξα Λευκάδας – Ηλυσιακός
Ίκαρος Καλλιθέας – Καβάλα
Ψυχικό – Εθνικός Πειραιώς
Παγκράτι – Αρκαδικός

25η Αγωνιστική – 02/05/15
Ο.Φ.Η. – Αετός
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας – Ερμής Λαγκαδά
Ηλυσιακός – Λαύριο
Καβάλα – Δόξα Λευκάδας
Εθνικός Πειραιώς – Ίκαρος Καλλιθέας
Αρκαδικός – Ψυχικό
Ηρακλής – Παγκράτι

26η Αγωνιστική – 09/05/15
Ερμής Λαγκαδά – Ο.Φ.Η.
Παγκράτι – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας
Αετός – Ηλυσιακός
Λαύριο – Καβάλα
Δόξα Λευκάδας – Εθνικός Πειραιώς
Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκαδικός
Ψυχικό – Ηρακλής