Νίκη - πρόκριση της ΝΑΟΥΣΑΣ επί της ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ (φωτο)

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας πήρε η ΝΑΟΥΣΑ που πέρασε με 2-1 από το γήπεδο της Χαρίεσσας.

Οι "κυανόλευκοι" ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, είχαν τις περισσότερες ευκαιρίες και δίκαια πέρασαν στην επόμενη φάση.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4' ο Μαντώς στέλνοντας με ωραίο σουτ τη μπάλα στο "παραθυράκι" της εστίας του Ντίντου.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 10' η ομάδα της ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ ισοφάρισε με πλασέ του Κουλιανίδη, ενώ το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 43' με αυτογκόλ!

Συγκεκριμένα, ο Στογιάννης εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπάμπος στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε με το κεφάλι στα δίχτυα της ομάδας του.

Στην επανάληψη οι Ναουσαίοι είχαν 2-3 καλές στιγμές για να σκοράρουν αλλά βρήκαν απέναντι τον Ντίντο που είχε... αντίθετη άποψη.

Να σημειωθεί ότι η ΧΑΡΙΕΣΣΑ έπαιζε για περίπου 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο μιας και τραυματίστηκε ο Κουλιανίδης.

Πολύ καλή ήταν η διαιτησία των Μελτζανίδη, Κωστούλη και Παζαρτζικλή.

ΧΑΡΙΕΣΣΑ: Ντίντος, Πανάγος (65' Δελητζάκης), Αναδός, Λύτης, Πίτος, Μπάμπος, Αμπαρλής (46' Δίντσης), Σαρακατσιάνος (65' Σπυρίδης), Κουλιανίδης, Δημητρούσης, Ίντος.

ΝΑΟΥΣΑ: Ζάχος, Βασιλειάδης, Περηφανόπουλος, Λαφάρας, Παντζαρτζίδης (83' Κουκουράκης), Γατουρτζίδης, Γιαμαλίδης (60' Δασκαλάκης), Μαντώς (80' Παπακωνστναίνου), Στογιάννης (80' Πετρίδης), Νίρλας, Κερμανίδης.