Το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ «έσπασε» το αήττητο της ΑΓΚΑΘΙΑΣ!

Με ένα γκολ του Χολέβα στο 80' το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ πήρε τη νίκη με 1-0 στην έδρα του από την ΑΓΚΑΘΙΑ, την οποία υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα σε επίσημο παιχνίδι την φετινή περίοδο. Έτσι οι Μακροχωρίτες βλέπουν με καλύτερες προϋποθέσεις τον επαναληπτικό στην έδρα της αντιπάλου τους σε 15 μέρες.

Ο αγώνας που έγινε σε ένα βαρύ τερέν, ήταν μοιρασμένος, με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με κάποιες εφεδρείες, ενώ ο Σταύρος Κωστογλίδης στην επανάληψη, πήγε να διορθώσει την εικόνα του πρώτου μέρους της ομάδας του, ρίχνοντας στο παιχνίδι τρεις βασικούς, όμως τελικά δεν απέφυγε την ήττα.

Οι συνθέσεις:

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ: Θεοδοσιάδης, Δημητριάδης, Ηλιάδης, Τσολακίδης, Δαλιγκάρος, Τσακαλίδης, Τσιάμπας, Πίκος (90' Δημούλας), Λιλιόπουλος (88' Βύζας), Γκιλιόπουλος (75' Ψάλτης Ν.), Βοργιαζίδης (65' Χολέβας).

ΑΓΚΑΘΙΑ: Διακόπουλος, Ρογγότης, Γιανόπουλος, Κασαπίδης (46' Προβατίδης). Σακαλής, Σιούκας, Πέτκος (46' Ζαρογιάννης), Μούδιος, Κίτσας Ευγ., Πατσιαβούρας, Ηλιάδης (46' Χατζόπουλος).