Νίκη - ανάσα για το Παλαιοχώρι επί της Αγ. Βαρβάρας (video)

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή των πλέι άουτ πέτυχε ο Άρης Παλαιοχωρίου, ο οποίος επικράτησε με 3-0 της νεανικής Αγ. Βαρβάρας.

Σε γενικές γραμμές έγινε ένα μέτριο ματς κάτω από δυνατό αέρα, με τους φιλοξενούμενους να αντιστέκονται στο πρώτο μέρος, αλλά τους γηπεδούχους να πατάνε... γκάζι στην επανάληψη και να πετυχαίνουν τρία γκολ.

Το σκορ άνοιξε στο 50' ο Μπακιρτζής με κεφαλιά, ενώ στο 65' ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με πλασέ από πλάγια θέση.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό ο Βασιλείου με κεφαλιά ψαράκι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπακιρτζή.

Να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος και οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη.

Τον αγώνα σφύριξε ο Παπαδάκης με βοηθούς τους Γιαγκιτζόγλου και Βαλκάνο.

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ: Θεοδωρίδης, Ρογιάννης, Παντόπουλος, Βασιλείου, Παπαδόπουλος, Χατζόπουλος, Νεστορόπουλος, Χρυσάφης (77' Ματράκας), Μπακιρτζής, Παναπακίδης (84' Μητσιώτης), Χότζα (60' Σκρέτα).

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ: Χειμώνας, Δάμτσιος, Μπουρδάνος, Ρηγόπουλος, Χασιώτης, Κώτελης (82' Τσιάτσης), Σουλιώτης (71' Μοτσιόπουλος), Χρυσόπουλος (79' Πασβάνης), Δήμου, Μελιόπουλος (74' Λίβας), Χατζηκυριακίδης.