Εντυπωσιακή ανατροπή του Μακροχωρίου επί της Μαρίνας (5-4)

Παιχνίδι γκραν γκινιόλ έγινε στο Μακροχώρι, όπου η τοπική ομάδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ 1-4, κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι παίρνοντας  το τρίποντο, με σκορ 5-4.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να είναι πολύ καλύτεροι στο πρώτο μέρος και του γηπεδούχους στην επανάληψη, που πέτυχαν και την μεγάλη ανατροπή.

Το 0-1 έκανε στο 4' ο Δήμου, ενώ στο 12' και 21' ο Γραμματικού τριπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Στο 32' ο Τσάμπας Κ. μείωσε σε 1-3 για το Μακροχώρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γραμματικού και πάλι έγραψε το 1-4!

Στην επανάληψη το Μακροχώρι έκανε την μεγάλη ανατροπή, με δύο τέρματα του Τσακαλίδη στο 75' και 78', ένα του Ηλιάδη στο 85' και το νικητήριο του Πατσιαβούρα στο 87' για το τελικό 5-4!!

Να σημειωθεί ότι στο 17' η Επισκοπή έχασε πέναλτι, αφού ο Γραμματικού που το εκτέλεσε σημάδεψε το δοκάρι.

Πολύ καλή η διαιτησία του Μελτζανίδη (Γαβράς – Γατζιτζόγλου)

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ: Θεοδοσιάδης, Δημητριάδης, Ηλιάδης, Τσάμπας Κ., Δαλιγγάρος (46΄Τσακαλίδης), Πίκος, Βοργιαζίδης (92΄Βύζας), Λιλιόπουλος, Λουκίδης (91΄Δημούλας), Γκιλιόπουλος, Πατσαβούρας

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Δάμτσης, Μποζίνης, Σαρακατσάνος (Παπουτσής), Τσέλιος Ι., Ιωαννίδης, Χαλίληςς (72΄Καραντώνης), Πουταχίδης, Τσέλιος Αν., Γραμματικού, Δήμου, Καραγκούνης.