Διεκόπη το ματς του Αχιλλέα Ν. με το Κλειδί, αποχώρησαν οι φιλοξενούμενοι!

Δεν ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο γήπεδο της Νάουσας, μεταξύ του τοπικού Αχιλλέα και του Εθνικού Κλειδίου.

Στο 52ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 1-1, η φιλοξενούμενη ομάδα αποχώρησε από το γήπεδο διαμαρτυρόμενη για το πέναλτι που δόθηκε εις βάρος της και με το οποίο ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι με τον Καραμεταξά.

Να σημειωθεί ότι το Κλειδί είχε ανοίξει το σκορ στο 37' με τον Αντωνιάδη.

Ακολούθησαν διαβουλεύσεις, με τον διαιτητή να περιμένει για ένα δεκάλεπτο για να βγουν οι φιλοξενούμενοι ξανά στο γήπεδο, κάτι που δεν έγινε και τελικά έκλεισε το φύλλο αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παζαρτζικλής με βοηθούς τους Κελεσίδη και Κωστούλη.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Ν.: Κερμανίδης, Δημητρίου, Βακαλίδης, Μάραντης, Καραμεταξάς, Μίσκος (46' Σαμαράς), Κελεσίδης, Σαξώνης, Λαμπρίτσιος (46' Τασιώνας), Μπράτσης, Παπατάνος.

ΚΛΕΙΔΙ: Χατζηπαναγής, Μαντζάνας, Γιαννάκος, Καλυβιώτης, Παρασχόπουλος, Κακατάτσιος, Δούλιας, Καϊμακαμίδης Τ., Τούνης, Αντωνιάδης, Καϊμακαμίδης Α.