Α1 ΕΠΣΗ: Νίκη - ανατροπή του ΠΑΟΚ στην Καψόχωρα

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στις αρχές του β’ ημιχρόνου, ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας έκανε την μεγάλη ανατροπή και έφτασε στο τελικό 3-1 επί της Καψόχωρας, στο σημαντικότερο ματς της 15ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Έτσι οι «ασπρόμαυροι» διατήρησαν την διαφορά των τεσσάρων βαθμών που τους χωρίζουν από την δεύτερη Μελίκη, η οποία πέρασε εύκολα από το Νεόκαστρο επικρατώντας με 4-1 του τοπικού Αχιλλέα.

Από εκεί και πέρα, σπουδαία νίκη πέτυχε η Χαρίεσσα που συνέτριψε με 3-0 το Διαβατό εντός έδρας, ενώ ο Αχιλλέας Νάουσας πήρε έστω και δύσκολα το «διπλό» κερδίζοντας στο γήπεδο της Μέσης το νεανικό σύνολο του Νηρέα Βέροιας με 2-1.

Εντυπωσιακό σκορ είχαμε στο γήπεδο των Τρικάλων, όπου η τοπική ομάδα επικράτησε με 4-3 της Ν. Νικομήδειας, ενώ στον Άγιο Γεώργιο η γηπεδούχος ομάδα κατέβαλε στα τελευταία λεπτά την αντίσταση του Φιλίππου Μέσης (1-0).

Την μίνι έκπληξη της αγωνιστικής έκανε το Π. Σκυλίτσι που νίκησε στο Ζερβοχώρι τον τοπικό Άτλαντα με 1-0.