Νίκησαν τα ΛΕΥΚΑΔΙΑ, ισόπαλη η ΝΑΟΥΣΑ, έχασε το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ

Μία νίκη, μία ισοπαλία και μια ήττα, ήταν ο απολογισμός των ομάδων της Ημαθίας στην σημερινή 17η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Στο γήπεδο των Λευκαδίων, η ομάδα του Νίκου Παπανώτα νίκησε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-1 τον ΑΟ Καρδίτσας, χάρη σε δύο τέρματα του Λαμπριανίδη στο 36’ και 89’. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 66’ με αυτογκόλ του Μισαηλίδη.

Στην Τερψιθέα, η ΝΑΟΥΣΑ κρατούσε τους τρεις βαθμούς στα χέρια της αλλά δεν κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκης, καθώς ισοφαρίστηκε και πάλι στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Η ομάδα του Βασίλη Αργυρίου προηγήθηκε στο 37’ με τον Αβραμόπουλο, ενώ στο 64’ ο Νικούλης έφερε το ματς στα ίσια. Ένα λεπτό αργότερα ο Γασπαράτος ξαναέδωσε το προβάδισμα στους Ναουσαίους, για να ισοφαρίσουν εκ νέου οι γηπεδούχοι με τον Μπουροζίκα στο 92’!

Τέλος, το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ δεν τα κατάφερε στην δύσκολη έδρα της Κύμης, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την τοπική ομάδα (35’ Δήμου, 91’ Δρόσος).