Ήττα - αποκλεισμός για τα Τρίκαλα από τη Νίκη Βόλου

Δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων.

Η ομάδα της Ημαθίας ηττήθηκε το απόγευμα της Κυριακής με 4-1 από τη Νίκη Βόλου, στο ουδέτερο Δημοτικό στάδιο Κατερίνης και αποχαιρέτησε με ψηλά το κεφάλι τη διοργάνωση.

Ο Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων είχε καλή παρουσία και θα μπορούσε να πετύχει κάτι περισσότερο, όμως στάθηκε άτυχος ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος, όπου έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει με πρωταγωνιστή τον Γ. Κίτσα.

Από την πλευρά τους, οι Βολιώτες ευτύχησαν να προηγηθούν στις αρχές κάθε ημιχρόνου (3' Χρ. Καρτσαμπάς, 54' Ιορδανίδης) και εδραίωσαν τη νίκη τους στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης πετυχαίνοντας δύο ακόμη τέρματα με τους Αναστασίου (89') και Αλ. Καρτσαμπά (90').

Για τους Ημαθιώτες, που από το 76' αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γ. Κίτσα με 2η κίτρινη κάρτα, είχε μειώσει προσωρινά στο 86’ ο Τσουλχάι!

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Θεολόγης, Λάιος (87’ Σιώμος), Καρτσαμπάς, Κραγιόπουλος, Γενιτσαρίδης (77’ Κοντοές), Βέργος, Μέτσε, Βουρδάκης (65’ Αλ. Καρτσαμπάς), Τζάθας (90’ Σφονδυλιάς), Ιορδανίδης, Αναστασίου.

Μ. ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Αργυρόπουλος, Συμπεθέρης (59’ Παρσόπουλος), Κίτσας Ελ., Τσουλχάι, Βλάχος, Τσιότρας (65’ Φετεινίδης), Πατσιαβούρας (77’ Ράμμος), Κιρκιλιανίδης, Ζαχαριουδάκης, Κίτσας Γ., Καπετάνος.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 21/05...