Ισόπαλο το ντέρμπι, πήραν βαθμό στο τέλος τα ΛΕΥΚΑΔΙΑ!

Ισόπαλο 1-1 έληξε το Ημαθιώτικο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, μεταξύ του ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ και της ΝΑΟΥΣΑΣ.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Βούλγαρη και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν δέκα λεπτά αργότερα με τον Μπενίσκο.

Όσον αφορά τα ΛΕΥΚΑΔΙΑ, βρέθηκαν μια ανάσα από την εντός έδρας ήττα αλλά τελικά κατάφεραν στις καθυστερήσεις να ισοφαρίσουν (2-2) τον Μαχητή Τερψιθέας.

Οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν στο σκορ με τον Έξαρχο (50’) αλλά στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με τέρματα που πέτυχαν οι Πατσιαβούρας (57’) και Σαββίδης (67’)!

Το τελικό 2-2 πέτυχε και πάλι ο Έξαρχος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.