Με τρίποντο έκλεισε τη χρονιά η ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ!

Με νίκη έκλεισε το 2018 η ομάδα της ΑΓΚΑΘΙΑΣ, η οποία επικράτησε εντός έδρας με 1-0 του Ερμή Αμυνταίου.

Οι "ασπρόμαυροι" δεν έπιασαν απόδοση ανάλογη προηγούμενων αγώνων, ήταν ασύνδετοι και με πολλά λάθη, όμως παρόλα αυτά στάθηκαν τυχεροί και ικανοί παίρνοντας το πολύτιμο τρίποντο.

Το νικητήριο τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε ο Αβραμόπουλος στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από ασίστ του Γκελοσάνι.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες μικροευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως δεν τις εκμεταλλεύτηκαν.

Το παιχνίδι δεν έληξε ήρεμα, διότι σημειώθηκαν δύο αποβολές στα τελευταία λεπτά, απόρροια της έντασης μεταξύ των ποδοσφαιριστών.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ματς με εννιά παίκτες, ωστόσο κατάφεραν και κράτησαν το πολύτιμο 1-0. Με απευθείας κόκκινη τιμωρήθηκε στο 85’ ο Κοτζαντίσογλου, ενώ στο 93’ ο Λιόλιος πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Ρογγότης, Αβραμόπουλος, Γκελοσάνι, Γιαννόπουλος, Χατζόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Τζερεμές (34’ Πέτκος), Κίτσας (75’ Κοτζαντίσογλου).

ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Νταμπίζας): Ηλιόπουλος, Γιορεντζίδης, Δόνες, Σιδηρόπουλος, Πιρίτζαους, Αμαραντίδης, Τσορλίνης, Βλαδίκας, Χαϊτίδης, Ηλιάδης (65’ Αθανασιάδης), Θεοδουλίδης (85’ Χαμαλίδης).

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 17/12...