"Αυτοκτόνησε" στη Μελίτη η ΑΓΚΑΘΙΑ!

Δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα του ουραγού Μελιτέα Μελίτης η ΑΓΚΑΘΙΑ και να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής την δεύτερη θέση της βαθμολογίας!

Οι "ασπρόμαυροι" έμειναν στο 1-1 με την τοπική ομάδα, έπειτα από ένα μέτριο παιχνίδι με συγκλονιστικό όμως φινάλε.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 80' με τον Ρωμαίο, ενώ στο 83' ο Ζαρογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια!

Ο σκόρερ της ΑΓΚΑΘΙΑΣ στο επόμενο λεπτό είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα έχασε και πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ, ενώ στην συνέχεια η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και απομακρύνθηκε!!

ΜΕΛΙΤΕΑΣ ΜΕΛΙΤΗΣ (Τσιλεμάνης): Μπερμπερίδης, Μωυσιάδης (78’ Κυριακόπουλος), Κεσίδης, Σοβισλής, Γεωργιάδης, Τσώτσος (74’ Γεωργόπουλος), Μπατμάς (85’ Παπασωτηρίου), Ντώνος (90’ Τσίτσης), Λεζάκης, Ρωμαίος.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Τόλιος, Κασαπίδης, Αβραμόπουλος, Γιαννόπουλος, Τσακαλής (59’ Κίτσας), Πέτκος (46’ Λιόλιος), Σούκιας, Μούδιος (69’ Ρογγότης), Χατζόπουλος, Ζαρογιάννης, Γκελοσάνι.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 18/3...