Στις 22/9 ξεκινάει η Γ' Εθνική - Η κλήρωση για Νίκη Αγκαθιάς και Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων

Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τετάρτης (11/9) στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί, η κλήρωση των ομίλων της Γ’ Εθνικής κατηγορίας για την αγωνιστική σεζόν 2019-2020.

Σημειώνεται ότι το φετινό πρωτάθλημα θα ξεκινήσει την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου, ενώ από τις 29 Μαρτίου και μετά θα αρχίζουν οι αγώνες μπαράζ. Επίσης, θα υπάρξει ρεπό δύο εβδομάδων για τα Χριστούγεννα.

Οι δύο εκπρόσωποι της Ημαθίας, η Νίκη Αγκαθιάς και ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, που μετέχουν στον 2ο όμιλο, θα αντιμετωπίσουν στην πρεμιέρα την Καλλικράτεια (εντός) και τη Φλώρινα (εκτός) αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο:

ΑΟ Σειρήνα - Αλμωπός Αριδαίας
ΑΣ Γιαννιτσά - Μακεδονικός
ΠΑΣ Φλώρινα - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Θερμαϊκός Θέρμης - Εδεσσαϊκός
Αστραπή Μεσοποταμιάς - Αγροτικός Αστέρας
Θύελλα Σαρακήνων - Άρης Παλαιοχωρίου

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ...

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος ΟΜΙΛΟΣ 
Δόξα Κάτω Καμήλας-Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Ορφανού-Ένωση Άνθειας Αλεξανδρούπολης
Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου
Ηρακλής Ζυγού-Πανσερραϊκός 
Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ξάνθης 
Ρεπό: Κιλκισιακός

3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΣ Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΟ Ποταμιάς
ΑΕ Καρίτσας-Δίας Δίου
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων
Ατρόμητος Παλαμά-ΓΣ Αλμυρός
Θησέας Αγριάς-Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας

4ος ΟΜΙΛΟΣ 
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΟ Ανατολής
Θιναλιακός- Μακεδονικός Φούφα
Απόλλων Ευπαλίου- ΑΕ Λευκίμμης 
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης- ΑΕ Μεσολογγίου 
Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς
ΠΑΣ Πρέβεζα- Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας- Αστέρας Ιτέας

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Άγιος Ιερόθεος- Άνω Μερά Μυκόνου
Ακράτητος- Κηφισιά 
Εθνικός Πειραιά- Φωστήρας
ΑΕ Μοσχάτου- Πανθηραϊκός
Θύελλα Καμαρίου- Ερμής Κορυδαλλού 
Ηλυσιακός-Καλλιθέα
Κερατσίνι- Άγιοι Ανάργυροι

6ος ΟΜΙΛΟΣ 
Παλληνιακός- ΑΣ Ρόδος 
Παναρκαδικός- Κόρινθος 2006 
ΑΟΝ Αρτάκης- ΑΟ Υπατου 
Κιθαίρων Καπαρελλίου- Θύελλα Ραφήνας
Αχαρναϊκός- ΑΕΚ Τρίπολης 
Αήττητος Σπάρων- Μαρκό
Ρεπό: Αιολικός

7ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου-ΠΑΟ Βάρδας 
Διαγόρας Βραχνέικων- ΑΟ Τσιβιλή 
Αστέρας Βλαχιώτη- ΑΟ Διαβολιτσίου
Ολυμπιακός Ζαχάρως- Παναργειακός
Ναύπλιο 2017- Θύελλα Πατρών 
ΑΕ Ερμιονίδας- Πανθυρεατικός 
Ζάκυνθος-Πανηλειακός

8ος ΟΜΙΛΟΣ 
Ατσαλένιος-Επισκοπή 
Πανακρωτηριακός-Ατσαλένιος 
Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Ρεπό: ΑΟ Πόρου