Νίκησαν τους Σαρακηνούς τα ΤΡΙΚΑΛΑ, ισόπαλη στη Μηχανιώνα η ΑΓΚΑΘΙΑ

Με επιτυχίες προχώρησαν στη σημερινή 11η αγωνιστική, οι δύο ομάδες που εκπροσωπούν το νομό Ημαθίας στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΑΚΗΝΩΝ 2-1

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων που επιβλήθηκε εντός έδρας με 2-1 της Θύελλας Σαρακηνών (φωτο) και σκαρφάλωσε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα!

Οι "πράσινοι" προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα του Αντώνη Παρσόπουλου, στο 30' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 33' με κοντινό πλασέ, ενώ το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 54' ο Γκέσιος, ο οποίος πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Πίκος, Κιρκιλιανίδης, Χατζόπουλος, Βλάχος, Ελευθεριάδης (55’ Κοσέογλου), Σωτηράκης (70’ Τσομίδης), Καπετάνος, Φουρτζίου (81’ Ματράκας), Παρσόπουλος, Ντος Σάντος (46’ Αναδολού).

ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΑΚΗΝΩΝ (Μπίλης): Φιρινίδης, Θωμάς Γ., Ρώσσης (27’ λ.τ. Ουζούνης), Γεωργίου, Μαντζανάς, Κουλάφι, Τσόρμπας (46’ Γκέσιος), Θωμάς Ελ., Κυζιρίδης, Μποζίνης, Ιωάννου.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ 1-1

Τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Νίκη Αγκαθιάς στην έδρα του Ποσειδώνα Μηχανιώνας (1-1).

Η ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη προηγήθηκε στο 21' με κεφαλιά του Γουνόπουλου, όμως λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 30' οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Χαρίση.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Αμανατίδης): Σταυρίδης, Αζούδης (77’ Τραχανάς), Αναγνώστης, Μπιμπισίδης, Λαγόντσος, Βασαΐτης, Χατζηβασιλειάδης, Δημητρακόπουλος (77’ Χατζηστογιάννης), Ξανθόπουλος, Χαρίσης (86’ Ιωακειμίδης), Προσκυνητόπουλος.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Γιώτας, Πανταζής, Τσιότρας, Κίτσας, Γουνόπουλος, Ευθυμίου, Λαμπίρης, Μούδιος, Καραγιάννης (46’ Δραγάνης), Ανδριόπουλος (89’ Τσάτσος), Ράδης.