Γ' Εθνική: Νίκη(σε) και τον Θερμαϊκό η ΑΓΚΑΘΙΑ!

Ένα ακόμη σπουδαίο τρίποντο κατέκτησε η Νίκη Αγκαθιάς, η οποία επικράτησε εντός έδρας με σκορ 2-1 του δυνατού Θερμαϊκού Θέρμης, στο πλαίσιο της εμβόλιμης 13ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη μπήκε ορεξάτη στο ματς και προηγήθηκε στο σκορ με τον Ανδριόπουλο στο 21', όμως πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με πέναλτι του Αχαλινόπουλου.

Το νικητήριο γκολ για τους "ασπρόμαυρους" σημείωσε στο 74' ο Τσιούχας με ωραίο σουτ, χαρίζοντας στην ομάδα του τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

7’ Εκτέλεση κόρνερ του Πανταζή, ο Γουνόπουλος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε άουτ.

10’ Κεφαλιά πάσα του Γουνόπουλου στον Δραγάνη, αυτός βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Παναγιωτίδη, ο οποίος έσωσε την εστία του.

17’ Σουτ Γουνόπουλου ελάχιστα άουτ.

21’ Σέντρα του Μούδιου, ο Τρόκας δεν έδιωξε σωστά και ο Ανδριόπουλος με πλασέ έκανε το 1-0.

22’ Ο Βλαχόπουλος εκτέλεσε το φάουλ, ο Κράββαρης έπιασε την κεφαλιά μπλόκαρε ο Γιώτας.

25’ Ο Αχαλινόπουλος αξιοποίησε το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής για χέρι του Χατζηαθανασίου και ισοφάρισε σε 1-1.

58’ Εκτέλεση κόρνερ του Μούδιου, ο Τσάτσος σούταρε εντός περιοχής και η μπάλα κατέληξε άουτ.

60’ Σέντρα του Κίτσα, ο Γουνόπουλος από κοντά σούταρε άουτ.

68’ Μίνι διακοπή στο ματς όταν ο Αγγελίδης χτύπησε εκτός φάσης τον Γουνόπουλο.

74’ Γύρισμα του Τσάτσου στην περιοχή, ο Τσιούχας με σουτ-κεραυνό έγραψε το 2-1!

90’+ Σουτ του Δοξάκη μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Γιώτας σωτήρια.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ασλανίδης, με βοηθούς τους Μηνούδη και Κουτσικανίδη, όλοι του Σ.Δ. Πιερίας.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Γιώτας, Πανταζής (90’+3’ Καραγιάννης), Τσιότρας, Ράδης, Τσιούχας, Αθανασίου, Τσάτσος, Μούδιος, Δραγάνης (46’ Κίτσας), Ανδριόπουλος (88’ Μπατσαράς), Γουνόπουλος.

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Δούμας-Μπούρκας): Παναγιωτίδης, Βασιλόπουλος (60’ Μπαλικτσής), Αγγελίδης (76’ Ανδρεάκος), Τρόκας, Ράντζα, Δοξάκης, Αχαλινόπουλος, Βλαχόπουλος (88’ Πασιαρδής), Μαυρομάτης, Μπικιάρης Ν. (73’ Μπικιάρης Ρ.), Κράββαρης.

* Όσον αφορά τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων, πήρε χωρίς αγώνα τους τρεις βαθμούς μιας και η ομάδα που θα αντιμετώπιζε (ΑΟ Σειρήνα) αποχώρησε από το πρωτάθλημα.