Κωστογλίδης: "Ήταν μια μεγάλη νίκη"

Μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα της ομάδας του στη Μεσοποταμία (4-1), ο προπονητής της Νίκης Αγκαθιάς Σταύρος Κωστογλίδης έκανε στο kerkidasport.gr την παρακάτω δήλωση:

Ήταν ένα ματς που δεν έπρεπε να αφήσουμε βαθμούς. Ο αντίπαλός μας μεταμορφώνεται μέσα στην έδρα του προς το καλύτερο, οπότε γνωρίζαμε ότι θα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Ωστόσο η απόδοση της ομάδας το έκανε εύκολο, με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου που ήμασταν κακοί. Ήταν μια μεγάλη νίκη!

Τώρα έχουμε μπροστά μας το ματς της Τετάρτης για το κύπελλο, το οποίο σίγουρα μας ενδιαφέρει, αλλά είμαστε αναγκασμένοι να ξεκουράσουμε αρκετά παιδιά, γιατί πλέον το ρόστερ είναι πολύ μικρό με 16 ποδοσφαιριστές και η διαχείρισή του είναι πολύ σημαντική, καθώς την ερχόμενη Κυριακή έχουμε ένα δύσκολο ματς στην έδρα μας, που πρέπει να το πάρουμε για να έχουμε ελπίδες να σώσουμε την κατηγορία.