Κλήρωση Γ' Εθνικής: Με Γιαννιτσά η ΒΕΡΟΙΑ, με Παλαιοχώρι η ΑΓΚΑΘΙΑ στην πρεμιέρα

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (12/9) στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί, η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας για την σεζόν 2018-2019.

Η πρώτη σέντρα για το νέο πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00. Ακόμα έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχει ρεπό για όλες τις ομάδες.

Όλες οι αγωνιστικές θα γίνουν ημέρα Κυριακή με εξαίρεση την 5η, η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγω της 28ης Οκτωβρίου.

Στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου, η ΒΕΡΟΙΑ κληρώθηκε να αντιμετωπίσει εντός έδρας την ομάδα των Γιαννιτσών, ενώ η ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ έχει δύσκολο έργο καθώς θα κοντραριστεί εκτός έδρας με τον δυνατό Άρη Παλαιοχωρίου!

Να σημειωθεί ότι η ΒΕΡΟΙΑ πήρε μέρος στην κλήρωση ως "Ελπίδα Σκουτάρεως", επειδή ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλαγής του ονόματός της και είναι άγνωστο πότε θα γίνει αυτό.

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

ΒΕΡΟΙΑ – ΑΣ Γιαννιτσά
Άρης Παλαιοχωρίου – ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Τρίγλιας
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμύνταιου
Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός
Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας

ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ...

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλας
Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης
Πανσεραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφας – Τηλυκράτης Λευκάδας
Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων
ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών
Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς
Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός Αστέρας
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Στυλίς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός
Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς
ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου
Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Μετέωρα

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – ΑΠΟ Κερατσίνι
ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας
Εθνικός Πειραιά – Προοδευτική
Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Επισκοπής – ΟΦ Ιεράπετρα
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ατσαλένιος
Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος
Ιάλυσος – Παλληνιακός
Διαγόρας Βραχνεϊκων – ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας
Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής
Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός
Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

Χαραυγιακός – Αιολικός
Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω
Καλλιθέα – ΑΟ Χαλκίς
Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός
ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός
Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος

ΑΕ Ερμιονίδας – Παναρκαδικός
Μανδραϊκός – ΑΟ Κατασταρίου
Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα
Πάμισσος Μεσσήνης – ΑΕ Πελλάνας
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναργειακός
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου

Πληροφορίες από mikriliga.com