• Διαβάστηκε 1655 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Ισόπαλη 2-2 με Απόλλωνα η Κ20

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ στο σημερινό ματς που έδωσε στην Αθήνα (γήπεδο Χολαργού) με την αντίστοιχη ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι «κυανέρυθροι», που έχουν αρκετά παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από νωρίς (10’ Ντάφλας), αλλά πολύ γρήγορα κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια (19’ Ντόγος).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 57ο λεπτό με τέρμα του Φουκαρά, αλλά οι παίκτες του Δ. Χριστοφορίδη δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και τρία λεπτά πριν το φινάλε πέτυχαν το τελικό 2-2 με τον Μελικιώτη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.: Σταματόπουλος, Ξανθόπουλος, Ντοβλετάκης, Φερεντίνος, Σιγάλας, Ντούνης (64' Ζαχαρίου), Μιχαλάρης (53' Μαυρουδής), Φουκαράς, Καραβατάκης (53' Παπευθυμίου), Ντάφλας, Μπέντας.

ΒΕΡΟΙΑ: Βασιλειάδης, Ρογγότης, Κατσούλης (86' Παπαδόπουλος), Σαρακατσιάνος, Σιμηχανίδης, Τάνης, Ντόγος, Παπαγεωργίου (80' Πέτκος), Μελικιώτης, Θ. Χαραλαμπίδης, Ουνγιαλίδης (76' Λαζόπουλος).